Alman Simona Türk Plastik Firmasını Satın Alıyor

Yazar: plastoday 218 views0

Simona AG MT Plastik'i Satın Alıyor

Alman termoplastik firması Simona Pazartesi günü, önde gelen Türk plastik şirketi MT Plastik‘in% 70 hissesini satın almayı planladığını açıkladı.

Simona’nın Avrupa’daki stratejik yeniden düzenlemesinin bir parçası olarak görülen hareket, şirketin PVC köpük ürünleri alanındaki pazar konumunu güçlendirmeyi hedeflediği belirtildi.

PVC köpük levhalar öncelikle dijital baskı, reklamcılık ve yapı mühendisliği alanında kullanılmaktadır.

MT Plastiğin son derece karlı bir şirket olduğuna dikkat çeken Simona CEO’su Matthias Schonberg, “Türkiye lokasyon olarak ve MT Plastik’in halihazırda gerçekleştirdiği yüksek ihracat payı, bize Avrupa ve Orta Doğu’daki diğer ilginç pazarlara erişim sağlıyor. ”

MT Plastik, yaklaşık 50 kişiyi istihdam eden ve 11 milyon Euro’nun (13 milyon $) üzerinde gelir elde eden özel bir şirkettir. Şirket, gelirinin yaklaşık % 60’ını ağırlıklı olarak Avrupa’ya ihraç ediyor.

Schonberg, müşterilerinin uygulamalara daha fazla odaklanmadan, yoğun bir yetkin dağıtım ortakları ağına dayanan daha güçlü bir pazar mevcudiyetinden ve işlem sayesinde gelişmiş lojistik ve hizmetlerden yararlanacaklarını vurguladı.

“COVID-19’un getirdiği mevcut belirsizliğe rağmen, satın alma zamanlamasından eminiz.”

Schonberg, “MT Plastik krizi şimdiye kadar iyi yönetti ve reklamcılık sektörü de krizden hızla çıkacak gibi görünüyor” dedi.

Antitröst otoritelerinin nihai onayına tabi olarak, işlemin 31 Aralık’ta kapatılması bekleniyor.

Simona AG’nin hisseleri, Frankfurt’taki Deutsche Borse Genel Standardında ve Düsseldorf’ta işlem görmektedir.

MT Plastik

MT Plastik A.Ş. Düzce’de kurulmuş bir girişimdir. Üretan ve Diğer Köpük Ürünleri (Polistiren hariç) İmalatı sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. 11 Nisan 2013 tarihinde kuruldu. Şu anda toplam 55 (2020) çalışanı bulunmaktadır. MT Plastik A.Ş., 2019 yılı sonunda %12.81 net satış geliri bildirdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>