Alpla ‘dan İspanya’ya Yeni Yatırım

Yazar: plastoday 738 views0

Alpla Bopla Spain

Global ambalaj çözümleri ve geri dönüşüm uzmanı Alpla, bir varlık anlaşması kapsamında Bopla S.A.‘yı satın alıyor. Firma, İspanyol şirketinin kendi ürün portföyünü genişletmek için tek aşamalı üretim teknolojileri alanındaki uzmanlığını kullanmayı planlıyor.

1978 yılında kurulan Bopla S.A., plastik ambalajlar üretmek için EBM (ekstrüzyon şişirme kalıplama) ve ISBM (enjeksiyon streç şişirme kalıplama) teknolojilerini kullanmaktadır. Müşterilerinin çoğunluğu kozmetik, kişisel ve ev bakım pazarı segmentlerinden gelmektedir. Barselona yakınlarındaki Les Franqueses’teki tesis şu anda 50 kişilik bir iş gücüne sahip ve tüm çalışanlar Alpla tarafından istihdam ediliyor.

“Bopla, Alpla’nın ana iş kollarına ait alanlarda iyi bir konumda. Ayrıca portföyümüzü genişletmek için tek adımlı üretim süreçlerinde şirketin uzun yıllara dayanan deneyiminden en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz ”diyor Fransa ve Iberia Genel Müdürü Marc de Voogd. Alpla 1990 yılından bu yana Les Franqueses’te bir üretim tesisine sahip.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>