Alpla, İspanyol Şişe Üreticisi Plastisax’ı Devraldı

Yazar: plastoday 75 views0

ALPLA Plastisax

Küresel ambalaj çözümleri ve geri dönüşüm uzmanı Alpla Grup, Plastisax S.L.’yi devralıyor. İspanyol şirket kozmetik, ev ve kişisel bakım sektörleri için plastik şişeler üretiyor. Devralma, üretim operasyonlarında geri dönüştürülmüş malzeme kullanımının artmasını ve bölgedeki döngüsel ekonominin güçlendirilmesini sağlayacak.

İspanyol şişe üreticisi Plastisax S.L.’nin satın alınmasıyla Alicante ilinde bulunan Alpla, doğu İspanya’daki pazar konumunu sağlamlaştırıyor. Üretim kapasitelerini özellikle plastik HDPE’den (yüksek yoğunluklu polietilen) yapılan ambalaj çözümleri için genişletiyor. Daha küçük bir ürün alanı ayrıca PET’ten (polietilen tereftalat) yapılmış şişeleri de içerecek. Üretim teknolojileri olarak EBM (ekstrüzyon şişirme) ve SBM (streç şişirme) kullanılıyor. Şirketin Alpla tarafından devralınacak 58 çalışanı bulunuyor.

Alpla Fransa & Iberya Genel Müdürü Marc de Voogd: “Plastisax’ın grubumuza entegrasyonuyla, bölgesel bazda müşterilerimize daha da iyi hizmet vermek için müşteri tabanımızı genişletiyor ve coğrafi ayak izimizi geliştiriyoruz. Alicante yakınlarındaki yeni konumumuzla, Barselona ve Valensiya yakınlarındaki mevcut fabrikalara ek olarak artık Akdeniz kıyılarında çok iyi bir konumdayız.”, dedi.

Alpla, yeni tesiste artan oranda yüksek oranda tüketici sonrası geri dönüşüm malzemesi (PCR) içeren ürünler üretmeyi planlıyor. Plastisax, müşterilerine halihazırda geri dönüştürülmüş HDPE ve geri dönüştürülmüş PET ile biyo-bazlı PE’den yapılmış sürdürülebilir ambalajlar sunuyor. Alpla, bu alanlarda önemli deneyime sahip. Ve kendi tesislerinden geri dönüştürülmüş malzeme sağlayabilmektedir, ”diyerek, ortaya çıkan sinerjilerden söz ediyor.

2019 sonbaharında Alpla, Barselona ve Valladolid yakınlarında iki HDPE geri dönüşüm şirketi satın almıştı. Bölgedeki üretim tesislerinin PCR ile tedarik edilmesini sağlıyorlar ve yerel şişeden şişeye döngüsel ekonomi döngüsünün güçlendirilmesine katkıda bulunuyorlar.

Sözleşme tarafları, satın alma fiyatını veya diğer ayrıntıları açıklamamayı kabul etti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>