Asahi Kasei, LEONA SG’yi Avrupa Piyasasına Sürüyor

Yazar: plastoday
Asahi Kasei LEONA

Asahi Kasei, yarı aromatik poliamid LEONA SG serisini Avrupa pazarına sunuyor. Hammadde, yüksek sertliğe ek olarak, herhangi bir ek yüzey işlemi veya kaplama olmaksızın gelişmiş bir akışkanlığa ve üstün bir yüzey görünümüne de sahip.

Otomotiv iç mekanı, satın alma kararlarını etkileyen önemli bir unsur haline geliyor. Yüzey malzemeleri, aracın iç mekanının ve sürüş deneyiminin nasıl algılandığını belirliyor.

LEONA SG serisi, yüzde 40, 50 ve 60 cam elyafı ile güçlendirilmiş sınıflarda bulunan yeni bir yarı aromatik poliamiddir. Yüksek cam elyaf içeriği ile bile, daha kısa çevrim sürelerinde üstün bir yüzey kalitesi ve parlaklığa sahiptir. Bu, ek yüzey işlemi veya ek kaplama olmadan elde edilebilir. Malzeme, nem altında bile mükemmel bir doğal mekanik mukavemet sunar.

Şartlandırılmış bir durumda, yüzde 50 cam elyaf dolgulu SG105, standart ve diğer yarı aromatik poliamidlere kıyasla açık bir üstünlük gösterir. Standart PA 66, kuru durumuna kıyasla gerilme modülünde yüzde 30’luk bir bozulma gösterirken, Leona verimini korur. SG105 aynı zamanda karşılaştırılabilir yarı aromatik poliamidlerden %8 daha iyi eğilme mukavemeti gösterir.

Asahi Kasei Avrupa Mühendislik Plastikleri Bölümü Genel Müdürü Taku Ishida şunları söyledi: “Asahi Kasei’nin plastikleri otomotiv endüstrisine hafif uygulamalardan daha fazlasını sunabilir. LEONA SG, otomotiv iç uygulamaları için çeşitlendirilmiş malzeme portföyümüze bir sonraki eklemedir. Müşterilerimiz için önemli maliyet avantajları sağlarken aynı zamanda üstün yüzey kalitesi ile araç kullanıcılarının değişen ihtiyaçlarına hitap ediyor. ”

Benzer malzemelerle karşılaştırıldığında LEONA SG serisi, maliyet ve enerji tasarrufu sağlayan bir üretim sürecine katkıda bulunur. Ek olarak, yüksek akışkanlık, ince duvarlı yapılara olanak tanır ve tasarımda yeni özgürlükler sağlar. Malzeme aynı zamanda bu avantajları inşaat, endüstriyel veya mobilya parçalarında metal dökümün yerini alması olarak gösterir.

LEONA SG serisi, harici uygulamalar için UV dirençli kalitelerden (SU serisi) ve E&E uygulamaları için UL94 V0 sınıflandırmalı halojenli olmayan alev geciktirici kalitelerden (SN serisi) oluşur.

Benzer Yazılar

Yorum Yap