Ascend , Eurostar Engineering Plastics’i Satın Aldı

Yazar: plastoday 900 views0

Ascend Eurostar

Ascend Performance Materials, geniş bir alev geciktirici mühendislik plastikleri portföyüne ve halojensiz formülasyonlarda uzmanlığa sahip Fransa merkezli bir kompound üreticisi olan Eurostar Engineering Plastics‘i satın aldı. Her iki şirket de satın alma maliyetini açıklamadı.

Ascend’in Avrupa başkan yardımcısı John Saunders, “Eurostar’ın bileşik poliamidler konusundaki deneyimi, kendi portföyümüze ve üretim yeteneklerimize çok iyi uyuyor” dedi. “Onların” Starflam “malzemeleri, temiz enerji ve ulaşıma ve daha akıllı cihazlara geçişlere olanak sağlıyor.”

Geçen yıl Ascend, İtalyan Poliblend ve Esseti Plast firmalarını ve Çin’deki bir bileşik tesisini satın almıştı.

Dünyanın en büyük tam entegre poliamid 66 reçine üreticisi olan Ascend, satın alma ile birlikte UL sarı kart sertifikalı alev geciktiricinin yanı sıra su teması ve termal olarak iletken, mühendislik plastiklerinden oluşan eksiksiz bir portföy elde etti. Şirket, bu malzemelerin e-mobilitenin yanı sıra akıllı cihazlarda, endüstriyel otomasyonda ve tüketici elektroniğinde ayrılmaz bir rol oynayacağını belirtti.

Eurostar Engineering Plastics, tüm pazar segmentlerine hizmet etmek için mühendislik termoplastik reçine çözümleri geliştirir ve sunar. Şirketin tanınması, aynı zamanda halojensiz alev geciktirici polimerlerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesindeki benzersiz uzmanlığından da gelmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>