Avrupa plastik ve kauçuk makine üretiminde yüzde 7 artış

Yazar: plastoday 16 views0

EUROMAP üyesi bulunan Avrupa plastik ve kauçuk makineleri üreticilerinin 2017 yılında, üretimde yüzde 7’lik bir artış kaydettiği açıklandı.

2009’dan bu yana, Avrupa plastik ve kauçuk makineleri üreticilerinin üretimi son sekiz yıl içinde yüzde 99’luk bir artışla yaklaşık 15.3 milyar euro’ya yükseldi. 2017 yılında EUROMAP’ın üretimi ortalama yüzde 7’lik bir artış kaydetti.

Siparişlerin dolmasından dolayı EUROMAP, Avrupa plastik ve kauçuk makineleri üreticileri için yüzde 2’lik bir büyüme oranı bekliyordu. Bununla birlikte, olağandışı uzun patlama evresinin dezavantajları vardır. Makine üreticilerinin ve tedarikçilerin teslimat süreleri çok uzun. Bazı şirketler uygun vasıflı işçileri bulmakta zorlanıyorlar. Bu nedenle, ekonomik büyümenin yavaşlamasının, giderek daha muhtemel bir hale geldiği kaydediliyor.

Dünya çapında plastik ve kauçuk makinelerinin üretimi yüzde 4 oranında artmıştır. Özellikle Çin güç kazanmıştır. Çin pazarı 2017 yılında 11.1 milyar euro değerinde makine ve tesis üretmişlerdi, bu da 2009’dan yüzde 180 daha fazlaydı.

EUROMAP’ta yeni yönetim

EUROMAP üyesi firmaların temsilcilerinin bir araya geldiği Avusturya Linz’deki son genel kurulda, 2018- 2021 yılları için yeni başkan ve genel sekreter seçilerek görevlerine başladılar.

Luciano Anceschi, Tria, Cologno Monzese (Başkan)
Michael Baumeister, Brückner Maschinenbau, Siegsdorf (Başkan Yardımcısı)
Thorsten Kühmann, VDMA, Frankfurt (Genel Sekreter)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>