BASF, Mobil Şarj Konseptini Gerçekleştirdi

Yazar: plastoday 184 views0

BASF Mobil Şarj

BASF, şarj altyapısı çözümlerine yönelik artan talebi karşılamak ve otonom kablosuz şarj cihazı oluşturmak için Japon ortaklarıyla ile işbirliği yaptı. Ultradur polibütilen tereftalat (PBT) ve Ultramid poliamid (PA), mobil şarj cihazının radar muhafazasında, lidarlarında, koruyucu filmlerinde ve diğer elektrikli bileşen ve cihazlarda kullanılır.

ZMP Inc.’in kurucusu ve CEO’su Dr. Hisashi Taniguchi, “2025 yılına kadar telefonlar ve elektrikli araçlar gibi 75 milyardan fazla bağlı cihazın şarj edilmesi gerekecek. MobiPOWER, 5G, IoT ve yapay zeka özellikleri sayesinde bu pazar talebini karşılamamıza olanak verecek. BASF, yaratıcılığımı ve robotlarımızın olanaklarını genişletti.” diye belirtti.

Otonom şarj çözümlerinin teknik zorluklarının yanı sıra, MobiPOWER’ın kablosuz şarj konsepti, daha güvenilir ve en yüksek güvenlik standartlarında şarj sağlamak için BASF’nin Yaratma Merkezi tarafından daha gelişmiş malzeme konuları ve tasarım desteği gerektiriyordu.

İkinci ortak B & Plus‘ın Başkanı ve CEO’su Atsushi Kameda, “Kablosuz şarjla ilgili birçok husus var” dedi. “Teknolojimizi ve uzmanlığımızı birleştirerek yeni bir gelecek yaratıyoruz.”

Ultradur ve Ultramid

Kablosuz şarj cihazında kullanılan Ultradur PA, yüksek mekanik ve kimyasal direnci, hava koşullarına karşı yüksek dayanıklılığı, EMI koruması ve ısı yalıtımı sayesinde daha güvenilir ve daha yüksek güvenlik standartlarında şarj sağlar. Yoğun plastik kullanımı, şarj cihazını daha hafif ve enerji tasarruflu hale getirir.

Radar muhafazasında kullanılan Ultradur, boyutsal kararlılık, düşük çarpılma ve ısı direnci sağlar. Aynı zamanda mükemmel mekanik özelliklere sahip lazerle kaynaklanabilir. Lidar’a gelince, BASF’nin malzeme çözümleri iyi mekanik özellikler, akışkanlık, yüksek sertlik ve darbe dayanımı sağlar.

Gövde muhafazasındaki Ultramid ve Ultradur, iyi yüzey kalitesi, daha iyi çizilme, kimyasal direnç ve renklenebilirlik sağlar. BASF’nin MobiPOWER’in LED aydınlatması için Ultramid Advanced N, iyi yüzey kalitesi ve eskime performansının yanı sıra düşük nem emilimi sunar. Yenilikçi malzeme çözümü, kalıplanabildiği ve işlenmesi ve renklendirilmesi kolay olduğu için tasarım özgürlüğü sağlar.

Elastollan termoplastik poliüretandan yapılmış boya koruma filmi, iyi hidroliz direnci, aşınma önleyici performans özellikleriyle mükemmel hava koşullarına dayanıklılık ve çizilme direnci davranışı sağlar. Özelliklerini, dayanıklılığını, yalıtımını ve kimyasal direncini artırmak için daha da optimize edilebilir.

BASF Performans Materyalleri Asya Pasifik Kıdemli Başkan Yardımcısı Andy Postlethwaite, “Bu oluşum sayesinde, BASF’nin malzeme çözümlerinin ve müşterilerin zorlu uygulamalarda ortaya çıkan zorlukların üstesinden gelmesini desteklemedeki yetkinliklerinin potansiyelini bir kez daha gösteriyoruz,” dedi. Ayrıca, birlikte oluşturma, enerji verimliliği ve son ürünlerin raf ömrünü artıran uzun ömürlü malzeme çözümleriyle daha fazla sürdürülebilirliği güçlendirme yeteneğimizi göstermeye yardımcı oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>