BMB Fakuma 2021 için Bitki Bazlı Gıda Ambalajları Üretecek

Yazar: plastoday 423 views0

BMB Gıda Biyo

BMB, 12-16 Ekim tarihleri ​​arasında Almanya’nın Friedrichshafen kentinde yapılması planlanan Fakuma 2021 fuarına katılıyor. BMB, biyo bazlı hammadde ile elde edilen yenilikçi bir gıda kabı üretecek bir eKW 16Pi / 700 tam elektrikli enjeksiyon kalıplama makinesini tanıtacak.

Söz konusu makine, yüksek performansı ve düşük enerji tüketimi ile öne çıkıyor ve IML teknolojisi kullanılarak ince duvarlı kapların üretimi için özel bir çözüm sağlıyor.

Bu ürünün kalıplanması, BMB, Brink, Viappiani Printing ve Dijkstra Plastics’in güçlerinin birleşmesi sonucu ortaya çıktı ve daha sürdürülebilir ambalajlara yönelik yeni adımlar atmak için ortaya konan bir sinerji. Kullanılan biyo bazlı malzeme Total Energies tarafından geliştirilip tedarik edilmekte olup, kütle dengesi yaklaşımına dayalı olarak bu tür ürünler ISCC + (Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu) unvanını taşıyacak.

Bu malzemenin kullanımı sayesinde fosil yakıtların kullanımından kaçınılmakta ve sera gazı emisyonları önemli ölçüde azaltılmaktadır. Ambalaj endüstrisinde karbon ayak izini sınırlamak büyük bir zorluktur. Plastikler dünyanın her yerinde sayısız alanda kullanılıyor ve dayanıklılıkları güçlü yönleri, ama aynı zamanda şu anda suçlanmalarının da ana nedeni. Bu nedenle, plastik ambalaj endüstrisindeki süreçlerin optimizasyonu, bu işbirliğinin dört ortak şirketi için ortak bir hedef olmanın yanı sıra, tüm gezegenin yararına ortak bir hedeftir.

BMB, açma, kapama, enjeksiyon ve plastikleştirme aşamalarındaki doğrudan elektrikli tahrikler sayesinde ekW 16Pi / 700 tam elektrikli presin yüksek performansını sahaya çıkardığı bu önemli projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyor. Üst üste binen hareketlerin kontrolünü büyük hassasiyet, doğruluk ve bunun sonucunda tekrarlanabilirlik ile garanti ediyor.

BMB’nin özel doğrudan elektrikli tahriklerinin azaltılmış enerji tüketimi ve gıda paketlemeye uygun biyo-bazlı malzemelerin kullanımı, bu uygulamayı eko-sürdürülebilirliğin istisnai bir örneği haline getiriyor.

Uygulamanın amacı, saatte 2250 adeti aşan sabit bir üretim hedefleyen tüm iş hücresinin performansını iyileştirmek ve aynı zamanda makinenin her hareketindeki elektrikli tahrikler ve otomasyon sayesinde üretim maliyetlerini sınırlamaktır. Ayrıca, bir görsel kontrol sistemi dahil edilerek üretilen her parça kalite açısından kontrol edilmekte ve uygunsuzluk durumunda reddedilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>