Borealis ve Tomra’dan Geri Dönüşüm Tesisi

Yazar: plastoday 1.226 views0

Borealis Tomra Geri Dönüşüm Tesis

Marka sahipleri ve dönüştürücüler, Borealis ve Tomra‘nın tüketici sonrası plastik atık ayırma ve gelişmiş mekanik geri dönüşüm tesisi açılışını bekliyorlar. Sonrasında pazar doğrulaması için malzemeye kısa bir süre içinde erişebilecekler.

Borealis Poliolefin, İnovasyon ve Teknoloji ve Döngüsel Ekonomi Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lucrèce Foufopoulos şöyle açıkladı. “Almanya’nın Lahnstein kentinde bulunan deneme tesisi, işbirliği yoluyla plastik döngüselliğini yenilemeyi amaçlayan Borealis tarafından kurulan “EverMinds platformunun ilkelerini somutlaştırıyor”.

Foufopoulos, “Marka sahiplerine ve dönüştürücülere, son derece zorlu uygulamalarda kullanıma uygun, en kaliteli geri dönüştürülmüş malzeme sunmak, Borealis’in daha döngüsel bir plastik ekonomisine en son katkısıdır,” diye ekledi.

Tesis, evlerden hem sert hem de esnek plastik atıkları işliyor. Ancak mevcut geri dönüşüm tesislerinin çoğunun aksine, yüksek talepkar plastik uygulamalarında kullanım için gerekli gelişmiş çözümleri üretecek, diyor Borealis.

Tomra’da Başkan Yardımcısı ve Döngüsel Ekonomi Başkanı Volker Rehrmann “Yüksek saflık, düşük koku, yüksek ürün tutarlılığı ve açık renk fraksiyonları barındıran Borcycle sınıfı geri dönüştürülmüş polimerler değer zinciri boyunca müşteri kalite gereksinimlerini karşılayacak”, şeklinde açıklamada bulundu.

Malzeme doğrulamalarının teknik başarısı, ticari ölçekte gelişmiş bir geri dönüşüm tesisi için zemin hazırlayacaktır.

Rehrmann, “Bu tesis, değer zincirindeki kilit oyuncular pazarda gerçekten önemli bir etki yaratmak için bir araya geldiklerinde mümkün olanın sadece başlangıcı” dedi.

Borealis, fabrikanın ticari başarısından sorumludur ve geri dönüşüm ve birleştirme konusundaki uzmanlığına ve bilgisine katkıda bulunurken, Tomra bir teknoloji sağlayıcısı olarak katkıda bulunur. Üçüncü bir ortaksa Zimmerman firması. Plastikler de dahil olmak üzere çok sayıda atığı ayırmada deneyime sahip bir atık yönetimi şirketidir ve başarılı tesis operasyonlarından ve ürün kalitesinden sorumludur.

P&G ve HENKEL

“P&G’de, daha sağlam bir döngüsel ekonomiyi sürdürmeye yardımcı olmak için “sonraki yaşam”ı göz önünde bulundurarak paketleme yapıyoruz. Procter & Gamble’ın Ar-Ge ambalaj sürdürülebilirliği teknik direktörü Gian De Belder, endüstrinin bu vizyonu gerçekleştirmesini sağlamak için yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş plastik tedarikini artırmalıyız “dedi. “Borealis’in benimsediği yenilikçi yeni yaklaşım, markalarımız için mevcut PCR’nin hem miktarını hem de kalitesini adım adım değiştirme potansiyeli gösteriyor. Ayrıca ambalajda işlenmemiş plastik kullanımımızı yüzde 50 veya yıllık 300.000 ton azaltma hedefimize ulaşmamıza yardımcı oluyor.”

Henkel’de Evde Bakım Uluslararası Ambalaj Teknolojisi Direktörü Thorsten Leopold şu açıklamalarda bulundu. “Markalarımızın ambalajlarında kullanılabilecek yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş plastiklerin bulunabilirliği, daha dairesel ambalajlamaya yönelik en büyük zorluklardan biri. Bu nedenle, bu projenin değer zinciri boyunca kendini kanıtlamış üç uzmanı mekanik geri dönüşümü yeni bir düzeye çıkarma hırsıyla bir araya getirmesinden dolayı çok heyecanlıyız.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>