Burger çeviren robot kol Flippy

Yazar: plastoday 32 views0

Miso Robotics, burger çeviren robot Flippy için 10 milyon dolar finansman sağladığını açıkladı.  

Miso Robotics’in işbirliğine dayalı, uyarlanabilir robot mutfak asistanları ve Miso AI platformu, verimliliği artırmak ve gıda kalitesini artırmak için tasarlandı. Miso robotu Flippy ayrıca, restoranlar ve yiyecek tedarikçileri için yiyecek maliyetini düşürürken çabuk ve tutarlı bir şekilde hazırlanan taze malzemeler için artan müşteri beklentilerini karşılayabilmelerini sağlar.

Flippy, yere monte edilen ve ticari mutfaklarda kullanılmak üzere geliştirilen endüstriyel bir robot koludur. Kol, Fanuc tarafından üretildi ve Miso Robotics’in AI bulut platformunu kullanarak üzerindeki kamera, termal tarayıcılar ve lazerlerle çalışıyor. Robot Flippy, ızgara üzerindeki burgerleri tespit ediyor ve çevirebiliyor. Flippy’nin spatulaları çalışma esnasında değişebiliyor ve pişirmeden sonra ızgarayı temizleyebiliyor.

Miso Robotics, Acacia Research Corparation liderliğinde 10 milyon dolarlık bir finansman sağladığını açıkladı. Şirket, bu fonlamayı 2019’a kadar Pasadena’daki 50’den fazla CaliBurger restoranında yer alacak Flippy robotlarına harcayacak. Şirketin kurucusu David Zito finansmanın ayrıca restoranlar, fast food veya daha büyük mutfak işlemleri için geliştirilecek robotik sistemlerde de kullanacağını belirtiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>