Coca Cola : Geri Dönüştürülmüş Malzemeye Geçiş

Yazar: plastoday 45 views0

Coca Cola rPET Geri Dönüşüm

Coca Cola Co., plastik atıkların çevresel kaygılarını gidermek amacıyla portföyündeki bir dizi plastik şişenin %100 geri dönüştürülmüş plastik (rPET) malzemeye geçişini duyurdu. Yepyeni bir “yudum boyutunda” şişe de dahil olmak üzere toplam portföy yaklaşımının bir parçası olarak, bu yenilikler işlenmemiş plastik kullanımını sera gazı emisyonunda 2018’e kıyasla %20’den fazla azaltacak.

Yeni 13,2 oz’luk şişe, işlenmemiş plastik kullanımını azaltırken, daha gönderilebilir bir paket içinde uygun şekilde boyutlandırılmıştır. Yudum büyüklüğündeki şişe, Kuzeydoğu, Florida ve Kaliforniya’daki uygun perakende satış noktalarında satışa sunulacak. Tüketiciler yeni şişeyi bu aydan itibaren Coca-Cola ticari markası (Coca-Cola, Coke Zero Sugar, Diet Coke) ve Fanta üzerinden satın alabilecekler.

Coca-Cola ayrıca Sprint için %100 rPET 13,2-oz şişe de dahil olmak üzere yeni, şeffaf ambalajını piyasaya sürecek. Sprint için açık rPET şişesi Kuzeydoğu, Florida ve Kaliforniya’da satışa sunulacak. Ambalajı geri dönüşüm için optimize etme çabasıyla, tüm Sprint markası 2022’nin sonuna kadar temiz ambalajlamaya geçecek. Temiz ambalaj, şişelerin geri dönüştürülüp yeni şişelere dönüştürülmesini kolaylaştırıyor.

Bu ay California, New York ve Texas’ta Coca-Cola ticari markasında %100 geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış 20 oz şişeleri tanıtılacak. Buna ek olarak Dasani, Mart 2021’den itibaren %100 geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış 20 oz şişeleri New York, California ve Texas’ta piyasaya sürecek. Kısa süre sonra Nisan ayında %30 rPET 20 oz Dasani şişeleri ülke genelinde satışa sunulacak.

Smartwater, Temmuz ayında New York ve California’da %100 geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış 20 oz şişeleri tanıtacak. Yeniden kapatılabilir ve yeniden kullanılabilir 18 oz alüminyum şişe, Şubat ayında Kaliforniya ve Florida’da piyasaya sürülecek.

Şirket amacının “atıkları azaltma konusunda herkese bize katılmaları için ilham vermek” olduğunu belirtti. Bu nedenle insanları Coca-Cola Co.’nun şimdiye kadarki en büyük paket içi mesajlaşma çabasıyla şişelerini ve tenekelerini geri dönüştürmeye teşvik ediyoruz, dedi. Tüketicileri geri dönüşüme dahil etmek için, her 13,2 ons %100 rPET şişesinin etiketinde “Beni Yeniden Dönüştür” mesajı yer alacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>