Covestro ve Nongfu Spring, PC damacana konusunda işbirliğine gidiyor

Yazar: plastoday 448 views0

covestro nongfu spring ausell

Hammadde üreticisi Covestro , Çinli şişelenmiş su ve içecek şirketi Nongfu Spring ve plastik geri dönüşüm şirketi Ausell ile 19 litrelik polikarbonat su damacana larının geri dönüşümünü ve yeniden kullanımını sağlamak için bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği sayesinde şirketler, Nongfu Spring’in 19 litrelik polikarbonat damacanalarının geri dönüşüm verimliliğini daha da optimize edecek, geri dönüştürülmüş malzemelerin izlenebilirliğini ve kalitesini artıracak ve artık kullanılmayan varillerin ömrünü uzatacak. İmza töreni 10 Ocak’ta  Çin’in Hangzhou kentinde Nongfu Spring’in genel merkezinde yapıldı.

Polikarbonatın mucidi olan Covestro, tüketim sonrası polikarbonat için çeşitli geri dönüşüm çözümleri geliştirmeye odaklanmaktadır. Polikarbonat son derece değerlidir, bu nedenle polikarbonatın geri dönüşümünü sağlamak ve böylece dairesel bir ekonomiyi teşvik etmek için değer zincirindeki ortaklarla çalışmaya kararlıyız.”, diyor Covestro Çin Başkanı Holly Lei. “Malzemelerin izlenebilirliği ve kalitesi ile tüm taraflar ve toplum bunlardan faydalanabilir. ” diye de ekliyor.

Covestro ve Polikarbonat

Covestro’nun doğduğu Bayer, 1953’te polikarbonatı icat etti. Mühendislik plastiği son derece sağlam ve hafiftir, mükemmel ısı direncine sahiptir ve kolayca kalıplanabilir. Şeffaf plastik kokusuzdur, insan vücuduna zarar vermez ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi ve Avrupa Birliği sağlık yetkilileri tarafından belirlenen hijyen standartlarını karşılar. Polikarbonat, hareketlilik, inşaat, elektrik, elektronik ve beyaz eşya, sağlık ve LED aydınlatma gibi birçok endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.

Anlaşmaya göre, Nongfu Spring, her yıl artık kullanılmayan 1 milyon 19 litrelik polikarbonat damacana toplamayı ve geri dönüştürmeyi planlıyor. Bu damacanalar daha sonra plastik geri dönüşüm şirketi Ausell tarafından doğranacak, yıkanacak ve tekrar granül haline getirilecek. Covestro daha sonra işlenmiş plastik granülleri elektronik, ev aletleri ve otomotiv gibi endüstrilerde kullanılmak üzere yüksek performanslı geri dönüştürülmüş plastiklere dönüştürecektir.

“Bu işbirliği, paketlenmiş içme suyu endüstrisindeki polikarbonat damacanaların, polikarbonat malzemelerin sürdürülebilir kullanımını teşvik etmek amacıyla elektronik, ev aletleri ve otomotiv endüstrilerinde kullanılmak üzere geri dönüştürülmesini, yeniden canlandırılmasını ve yeniden yapılandırılmasını sağlayacaktır “dedi. Nongfu Spring  Yönetim Kurulu Sekreteri Zhou Li. “Nongfu Spring, geri dönüşüm sanayi zincirindeki tüm ortaklarla çalışmaya devam edecek ve plastik malzemelerin sürdürülebilir ve sağlıklı uygulamalarını teşvik edecek”.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>