DOMO Chemicals Yves Bonte’yi CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadı

Yazar: plastoday 433 views0

yves bonte domo

Naylon malzemelerin sürdürülebilir çözümlere doğru mühendislik alanında küresel bir lider olan DOMO Chemicals, kısa süre önce İcra Kurulu Başkanı’nın görev planını açıkladı. DOMO Yönetim Kurulu, Şubat 2020’de şu anki CEO Alex Segers’in yerine geçmesi için Yves Bonte ‘yi atadı. Alex Segers, Şirket 1994 yılında kimyasal faaliyetlerine başladığından bu yana DOMO’da CEO pozisyonunu üstlenmişti ve  Solvay Avrupa hizmeti Poliamid İşbirimi ve DOMO’nun tek bir şirkete dönüşümünde kilit rol oynamaya devam edecek. Solvay’ın Avrupa performansı Poliamid iş biriminin DOMO tarafından devralınmasının 31 Ocak’ta tamamlanması bekleniyor.

Yves Bonte, bir gübre şirketi ve çevre çözümleri sağlayıcısı Yara’dan DOMO ‘ya Ocak 2010’dan bu yana Yeni İş adı verilen Endüstri Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi. Bu iş kolu Yara’nın toplam gelirinin yüzde 20’si olan 12.9 milyar USD lik bir payı üretiyorfu. Yara’dan önce Lyondell Basel ve Exxon Chemicals’da çeşitli iş liderliği, ticari ve operasyon rolleri üstlendi. 2018’den beri Yves, DOMO ‘nun Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>