Endüstri 4.0 için EUROMAP arayüzleri

Yazar: plastoday 192 views0

EUROMAP 77, endüstri 4.0 için, enjeksiyon kalıplama makineleri ile MES arasında veri alışverişi arabirimi standartını sunuyor. 

Endüstri 4.0, makineler arasındaki veri/bilgi alışverişi ile üretimin kalitesini ve verimliliğini artırmayı hedefler. Bu yalnızca standart arayüzlerle mümkündür. Makine ve süreçler gittikçe daha karmaşık hale geldiğinde, mevcut donanımın arayüzleri artık limitlerine ulaşıyor. EUROMAP, OPC Birleştirilmiş Mimari (OPC UA) temelinde yeni arayüzler geliştirerek, platformdan bağımsız işlerlik standartları ile bir çok endüstride endüstriyel otomasyon alanında güvenli ve sağlıklı veri alışverişini sağlar.

Enjeksiyon kalıplamada EUROMAP 77

EUROMAP 77, enjeksiyon kalıplama makineleri ile merkezi bilgisayarlar veya OPC UA’ya dayalı üretim yürütme sistemleri (Manufacturing Execution Systems- MES) arasındaki veri alışverişi için Endüstri 4.0 standartıdır.

Enjeksiyon kalıplama makineleri ile MES arasında veri alışverişi arabirimi

Enjeksiyon makineleri ile merkezi bilgisayarlar / üretim yürütme sistemleri arasında veri alışverişi birimini tamamlayan bir önceki EUROMAP 63, metin dosyalarının aktarılmasına dayandığından, OPC UA (birleştirilmiş mimari) temelinde yapılanan yeni bir arayüz oluşturma ihtiyacına göre EUROMAP 77 arayüzü oluşturuldu. Bu arayüz, veri kümelerinin aktarımı ile makine üzerinde bilgi alışverişine işlevsellik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Teknik içerik

Merkezi bilgisayar enjeksiyon kalıplama makinesini ve ekipmanını kontrol edemez ancak, arabirim merkezi vasıtasıyla makinenin çalışma parametrelerinin ayarlanmasına ve işlem verilerinin izlenmesine izin verir. EUROMAP 77 ile ekipmanın güvenli bir şekilde çalışması için direkt kontrol fonksiyonlarına veya fonksiyon gereksinimlerine ihtiyaç yoktur.

EUROMAP 77 için tanımlanmış mevcut bilgi blok akışı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>