EREMA’dan Yıllık 40.000 Ton Üretim Kapasitesi

Yazar: plastoday
EREMA

Geri dönüştürülmüş plastiklere ve daha büyük boyutlu makinelere olan talep artmaya devam ediyor. Boyutları ve üretim kapasitesi ile EREMA‘nın yeni tesisi boyutu 280 mm vida çapına sahiptir ve ilk kez rPET pelet üretimi için bir VACUREMA Basic 2628 T büyük ölçekli projesinde uygulanmıştır.

EREMA, tesisi Brezilya’daki bir müşteriye gönderdi. Artık en yüksek kalite standartlarını karşılayan yılda 40.000 tona kadar rPET üretilebilecek.

EREMA Genel Müdürü Michael Heitzinger, “Bu amaçla, on metre uzunluğunda, 280 milimetre çapında ve 3.5 ton ağırlığında, geri dönüşüm makinelerimizden birinde şimdiye kadar kullanılan en büyük vida olan bir vida taktık” dedi.

Vida, EREMA’nın bir yan kuruluşu olan 3S tarafından üretildi. Yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki bu geri dönüşüm sisteminin reaktörü de benzersizdir ve neredeyse yeni üretim salonunun çatısına ulaşır. Sıkı kalite kontrolüne tabi tutulan test aşamasında 500 ton girdi malzemesi geri dönüştürüldü.

Dört yıl önce, EREMA tarafından sağlanan en büyük ekstrüzyon hattı, yılda 15.000 ton üretim için tasarlanmıştı. Bu büyüklükteki tesis, müşteriler tarafından yılda bir veya iki kez sipariş edildi. Bu arada, bunun gibi makineler her ay Ansfelden’deki üretim sahasından ayrılıyor.

Ayrıca, 2020 yılında, yiyecek ve içecek ambalaj üreticisi Envases Universales Mexico, her biri 250 mm vida çapına ve yılda 30.000 ton kapasiteye sahip iki VACUREMA Basic 2625 T makinesini devreye aldı.

Benzer Yazılar

Yorum Yap