Evian Loop şişesi Güney Kore’de Piyasaya Çıkacak

Yazar: plastoday 39 views0

Evian Loop Güney Kore Pet Geri Dönüşüm

Su markası Evian, Kanada Loop Industries‘in “gelişmiş” geri dönüşüm teknolojisini kullanan geri dönüştürülmüş bir PET prototip şişesini piyasaya sürdü.

Loop Industries, “dönüşümsel” teknolojinin, hiç ve düşük değerli PET’in “sonsuzca” yeni, bakir benzeri PET’e dönüştürülmesine izin verdiğini iddia ediyor. İşlem, plastikleri temel yapı taşlarına veya monomerlerine ayırır ve bunlar daha sonra saflaştırılır ve Loop PET’e yeniden polimerize edilir.

‘Evian Loop’ şişeleri olarak markalanan prototip, iki şirket arasındaki dört yıllık bir ortaklığın doruk noktası ve Güney Kore’de 2022’de ticari olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, Evian’ın giderek daha fazla mevcut plastik atığı geri dönüştürmesine ve yeniden kullanmasına olanak sağlayacak.  böylece şirketi 2025 döngüsellik hedefine bir adım daha yaklaştırıyor.

Evian Pazarlama Başkan Yardımcısı Shweta Harit, “Loop Industries ile ortaklık kurarak, doğal maden suyumuzun benzersizliğini ve saflığını korurken, saf plastik kullanımını mutlak minimumda tutma hedefimizi hızlandırabiliriz” dedi.

Loop Industries’in kurucusu ve CEO’su Daniel Solomita şunları söyledi: “Tamamen Loop markalı PET reçinesinden yüzde 100 geri dönüştürülmüş içerik kullanılarak yapılan tüketici içecek şişelerinin ilk ticari üretimi ile teknolojimizin ticarileştirilmesinde önemli bir kilometre taşını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

“Terrebonne Quebec’teki küçük ölçekli üretim tesisimizin tamamlanmasıyla birlikte, aksi takdirde geri dönüştürülmeyecek yerel atık plastikleri kullanarak artık küresel marka şirketler için ticari hacimlerde PET reçinesi üretiyoruz. Ek olarak, SK Geocentric ile yakın zamanda duyurulan stratejik ortaklığımız da dahil olmak üzere, Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’daki Infinite Loop üretim tesislerinin kullanıma açılmasını dört gözle bekliyoruz.”

Bu son duyuru, döngüsellik yolculuğunun bir parçası olarak Evian’ın, Label Free, Bottles made from Bottles ve (re)new dahil olmak üzere bir dizi ürün yeniliğini takip ediyor. (re)new, ev sebilinde doğal maden suyu ile hidrat arayan tüketicilere yardımcı olmak için bu yılın başlarında birçok önemli pazarda piyasaya sürüldü. Bu tipik bir 1,5 litrelik su şişesinden yüzde 60 daha az plastik içeren ve hacminin neredeyse üç katı olan katlanabilir bir balon olarak belirtilebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>