Faerch, Paccor Packaging’i satın alıyor

Yazar: plastoday 68 views0

Faerch Paccor Ambalaj Satın

Bugün Paccor Packaging‘i satın aldığını duyuran Faerch Group, 52 yıllık varoluşunun en büyük satın alımını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Anlaşma, Danimarka merkezli Holstebro Grubu’nu küresel gıda ambalajı pazarının zirvesine çıkaracak, 34 tesiste faaliyet gösteren, yaklaşık 6.000 kişiyi istihdam eden ve 9 milyar Danimarka kronunu aşan ciro üreten bir şirket yaratacak. İşlemin detayları açıklanmadı.

Avrupa’nın önde gelen katı gıda ambalajı tedarikçisi ve dünyanın ilk entegre PET gıda ambalajı geri dönüştürücüsü – şirket, gıda tepsilerini endüstriyel ölçekte yeni gıda sınıfı ürünlere geri dönüştürüyor – Faerch, Paccor’u özel sermaye şirketi Lindsay Goldberg’den satın alıyor. Satın alma, Faerch’in genel büyüme stratejisinde bir başka adımdır. Şirketin, özellikle sert gıda ambalajlarının en büyük segmenti olan Avrupa süt ürünleri sektöründe, endüstrinin dairesel ambalaj çözümlerine geçişini teşvik etme çabasının altını çizmektedir. Paccor, 2011 yılında çeşitli ambalaj şirketlerinin başarılı bir şekilde birleşmesi ile kuruldu. Bugün ağırlıklı olarak yoğurt, sürülebilir ürünler ve dondurma ambalajları için çözümler sunan, süt ürünleri sektörü için koruyucu ambalaj alanında Avrupa lideridir.

Paccor CEO’su Andreas Schütte, “Yıllarca süren başarılı büyümeden sonra, Faerch’te bizim için mükemmel bir ortak görüyoruz” dedi.

Faerch’in gözü bir süredir Paccor’daydı. 2020 yılında Faerch’i satın alan A.P. Moller Group’un desteğiyle şirket, hamlesini yapacak konuma geldi. Faerch’in son yıllardaki çalkantılı büyümesini denetleyen CEO Lars Gade Hansen, “Zaman gelmişti” dedi.

Hansen, “Paccor’un süt sektöründeki güçlü konumu, tamamlayıcı coğrafi ayak izlerimiz ve gıda ambalajını döngüsel hale getirme konusundaki ortak tutkumuzla Paccor, Faerch için mükemmel bir eştir,” dedi. Faerch, artık tüm büyük gıda ambalajlama segmentlerinde yer alacak ve geri dönüştürülemeyen eski malzemelerden gerçekten dairesel ambalaj çözümlerine doğru çok ihtiyaç duyulan standardizasyona izin verecek. “Malzeme dönüşümünü desteklemek ve geri dönüşüm platformumuzu ölçeklendirmek için kapsamlı bir yatırım programı başlatılacak.”

Avrupa, Asya ve ABD’deki 16 üretim tesisinden ve 3.400’den fazla çalışandan oluşan satın alma, geleneksel kapanış koşullarına ve yasal onaya tabidir. İki üretim tesisi de dahil olmak üzere Paccor İngiltere işi anlaşmanın parçası değil ve Lindsay Goldberg tarafında tutulacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>