FANUC ‘tan Ford Köln Fabrikasına 500 Adet Robot

Yazar: plastoday 111 views0

FANUC Köln Ford Otomasyon

Otomasyon ve robotik uzmanı FANUC, e-mobilite alanında önemli bir sipariş daha aldı. 2022’de teslim edilmesi planlanan şirket, Ford’un Köln fabrikasına elektrikli otomobil gövdelerinin yapımına yardımcı olmak için yaklaşık 500 robot tedarik edecek.

Köln’deki Ford üretim tesisi, şu anda tüm Avrupa pazarına hizmet edecek elektrikli araçlar için bir geliştirme ve üretim tesisi olan Ford Köln Elektrifikasyon Merkezi’ne geçiş sürecinden geliyor. 2023’te otomobil üreticisi, ilk tamamen elektrikli yüksek hacimli yolcu modelinin tesisin üretim hattından çıkmasını bekliyor. Ford ayrıca 2030’dan itibaren Avrupa’da yalnızca pilli elektrikli binek otomobiller sunacağını duyurdu.

Otomaston uzmanı firmanın Almanya Genel Müdürü Ralf Winkelmann şunları söyledi: “FANUC, e-mobilite uygulamaları için robotik alanında çok fazla deneyime sahip. Bu ileriye dönük dönüşümde Ford’a eşlik edebildiğimiz için çok memnunuz.”

Merkezi Japonya’da bulunan FANUC, dünya çapında 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte. Ve çok çeşitli sektörlerden müşterilere uluslararası düzeyde olağanüstü güvenilir müşteri hizmetleri sunmaktadır. ABD’de FANUC, yıllardır Ford ile yakın bir şekilde çalışmaktadır.

FANUC Europe Corporation CEO’su ve Başkanı Shinichi Tanzawa şunları ekledi: “Robotlarımız güvenilirlikleri ve dayanıklılıkları ile bilinir. Bu nedenle, Ford’un Köln fabrikasında düşük arıza süresi ve bakım maliyetlerine katkıda bulunacaklarına inanıyoruz.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>