FANUC Yeni Robotlarıyla Maksimum Üretkenlik

Yazar: plastoday 951 views0

FANUC Robot

FANUC , iki yüksek taşıma kapasiteli modelin tanıtımıyla endüstriyel robot yelpazesini genişletti. M-20iD / 35 çok amaçlı taşıma robotu ve ARC Mate 120iD / 35 ARC kaynak robotu.

Her iki modelin de maksimum 35 kg taşıma yükü ve 1.831 mm erişim mesafesi vardır. Yeni bir aktarma organı aynı zamanda robotların ± 0,03 mm’ye kadar yüksek tekrarlanabilirliği korur. Aynı zamanda daha ağır iş parçalarını veya kaynak torçlarını çok daha yüksek bir ataletle işleyebilmesini sağlar.

Yeni modeller, su sıçramalarına veya toza karşı etkili koruma sağlayan hem üst kol hem de bilek eksenleri için IP67 koruma derecesinden yararlanıyor. Özellikle taşlama veya çapak alma (M-20iD / 35 taşıma robotu için) veya kaynak ve kesme (ARC Mate 120iD / 35 için) gibi olumsuz çevresel koşullar altındaki uygulamalar için kullanışlıdır.

FANUC UK’de Robotik İş Geliştirme Müdürü Oliver Selby şunları söyledi. “FANUC’un Ar-Ge sürecinin temel taşlarından biri, her uygulama için bir çözüm sağlama becerisidir. Portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda yüksek taşıma yükü talepleri olan uygulamaları otomatikleştirmek isteyen üreticilerin bunu kendi özel gereksinimlerine uygun bir şekilde yapmalarını sağlıyoruz.”

“M-20iD / 35 taşıma robotu ve ARC Mate 120iD / 35 kaynak robotu, çeşitli uygulamalar için yüksek mukavemet sunan çok yönlü eklemelerdir. Ayrıca, mevcut üretim süreçlerine daha kolay entegrasyon sağlamak için geliştirilmiş bir tasarımdan da yararlanıyorlar.”

M-20iD / 35’in içi boş bilek tasarımı, ek ekipmanların yalın kurulumunu kolaylaştırır. Sonuçta robotun kablo durumunu etkilemeden dar alanlarda etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Benzer şekilde, ARC Mate 120iD / 35, iki modelin temelini oluşturan yüksek mukavemetli, yalın ayak izi tasarımını vurgulayan, kabloların ve medya hatlarının optimum geçişine sahip gelişmiş bir tasarıma sahiptir.

ROBOGUIDE

Her iki robot da, isteğe bağlı bir entegre görüntü sistemi, büyük bellek, hızlı CPU ve iPendant gibi bir dizi özelliği içeren R-30iB Plus kumanda aracılığıyla çalıştırılır. M-20iD / 35 ve ARC Mate 120iD / 35’in dijital modelleri, entegratörlere ve son kullanıcılara tasarım ve programlama konusunda yardımcı olmak için FANUC’un kendi çevrimdışı programlama yazılımı ROBOGUIDE ile de entegre edilmiştir.

Selby şunları ekledi: “Artık otomasyonun üretkenliği artırmada ve üretim süreçlerini iyileştirmede her zamankinden daha fazla önemli bir rolü var. Zaten kapsamlı endüstriyel robot yelpazemize yapılan bu en son eklemeler, tüm uygulamalar için bir çözüm bulunmasını sağlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca bu da sonuçta bir bütün olarak üretime fayda sağlayacak.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>