Gebze Plastikçiler OSB’de Güher Türker dönemi başladı

Yazar: plastoday 1.518 views0

Güher Türker, Gebze Plastikçiler OSB’nin yeni Bölge Müdürü olarak göreve başladı.

Uzun yıllar boyunca Gebze OSB’de başarılı çalışmalara imza atarak döneminin en iyi iş kadınları arasında gösterilen Güher Türker, uzun bir sürenin ardından OSB camiasına geri döndü. Siyasi parti adaylığı için görevinden ayrılan İrfan Ayar’dan boşalan Gebze Plastikçiler OSB Bölge Müdürlüğü görevine getirilen Güher Türker, Gebze OSB Genel Müdürü olduğu dönem boyunca ekonomik ve sosyal boyutlu pek çok yenilikçi projeyi hayata geçirerek sektöre güç kazandırmıştı.

Yeni görevi hakkında Türker, “Yönetim böyle uygun görmüş, benim de çok uzun yıllar bilgi birikimim var. Ben üretken bir insanım. GOSB’dan ayrıldıktan sonra hiç bir zaman oturmadım, çalıştım. Sürekli yeni projeler geliştirdim. Dolayısıyla bilgi birikimimi sunabileceğim bir yer olduğu için göreve başladım. İnşallah daha iyi, daha güzel Plastikçiler OSB için güzel olan şeylere imza atarız.” dedi.

Güher Türker Kimdir?

İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu olarak 1986 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde mimar olarak göreve başlayan Güher Türker, 2004- 2007 yıllarında Gebze OSB Genişleme Bölgesi ve 3. Bölgeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini sürdürdü. Türker, 2007 – 2009 yıllarında Gebze OSB Genel Müdürü olarak görev aldı. Döneminde Türkiye’de 258 organize sanayi bölgesinde görev yapan beş OSB’nin bayan bölge müdürleri arasında yer aldı. Güher Türker, KYÖD, KYÖV, LÖSEV, TEMA, ATGV dernekleri üyesi olup, Gebze Mimarlar Odası’nda uzun süre görev alarak yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.  2009 yılında en başarılı iş kadınları arasında gösterilen Türker, evli ve bir çocuk annesidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>