IVL, Hindistan’daki üretim kapasitesini ve PET İşini Genişletecek

Yazar: plastoday 116 views0

Indorama PET Hindistan

Küresel petrokimya üreticisi Indorama Ventures Public Company Limited‘in (IVL) bir yan kuruluşu olan Indo Rama Synthetics (Hindistan) Limited (IRSL), Hindistan Nagpur üretim tesisinde ekipman iyileştirme ve kapasite arttırmak için 6 milyar INR’ye (82 milyon ABD $) kadar yatırım planladığını açıkladı.

Sermaye harcama planı, yeni bir PET reçine üretim tesisi, ek dengeleme ekipmanı ve çok çeşitli özel iplikler içeriyor. Bu yatırım, IRSL’nin ülke çapındaki müşterilere hizmet verme yeteneğini daha da güçlendirmiş olacak.

Hindistan, şirketin küresel entegre iş segmentlerinin üçünü de işlettiği IVL için stratejik bir pazardır. Bu sektörler PET, Elyaf ve Entegre Oksitler ve Türevleri (IOD) Birleştirme. IVL, Dhunseri Ventures Limited ile ortak girişim olan IVL Dhunseri Petrochem Industries Private Limited (IDPIPL) aracılığıyla 2016’dan beri Hindistan’daki PET reçine işini sürekli olarak geliştirmiştir.

Nagpur’daki yeni PET reçine tesisi günde 700 ton kapasite ekleyecek ve 2022’nin ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor. Haldia ve Karnal’daki tesislerle birlikte Nagpur tesisi, IVL’nin Hindistan’ın en büyük reçine üreticisi konumunu daha da güçlendiriyor. Yıllık 1 milyon tonun üzerinde toplam kapasite. Ülke çapındaki üç üretim lokasyonuyla IVL, Hindistan’daki müşterilere hizmet vermektedir.

IVL’nin 2019’dan beri yönettiği Nagpur’daki tesis, aynı zamanda şirketin Hindistan’daki ilk elyaf üretim tesisidir. Çok çeşitli kesik elyaf ve filament iplikler sunmaktadır. Yatırım planı kapsamında, küresel markaların daha yüksek kaliteli ve sürdürülebilir tekstil ürünlerine yönelik artan talebini karşılayacak.

Indorama Ventures’ta Kombine PET, IOD ve Fiber İşi CEO’su DK Agarwal, “Hindistan bizim için stratejik, yüksek büyümeli bir pazar. Sermaye harcaması planımız, Hindistan’daki endüstrinin gelişimine uzun vadeli bağlılığımızı yansıtıyor. Hindistan’daki müşterilerimize, ihtiyaç duyduğumuz her yerde hizmet verebilmemiz için sürekli yatırım yapmamız önemli. ” şeklinde belirtiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>