Kdesign GmbH, Reifenhäuser Grup tarafından Satın Alındı

Yazar: plastoday 927 views0

Kdesign Reifenhäuser

Nisan 2021 itibariyle, makine ve tesis üreticisi Reifenhäuser, üflemeli film ekstrüzyon hatları için hava soğutma halkaları ve ölçüm sistemleri üretiminde dünya lideri olan Kdesign GmbH‘nin çoğunluk hissesini satın aldı. Üflemeli film üretim sürecinde, soğutma ve kontrol, son ürünün kalitesi üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. ” Kdesign’daki meslektaşlarımız bunun için halihazırda piyasadaki en iyi teknolojiyi sunuyor ve şimdi bunu ekstrüzyon teknolojimizle bir araya getiriyoruz. Müşteriler, sıcak parçalarda soğutma uzmanlığı ve uzman bilgisinin ideal eşleştirilmesinden yararlanacak. Artık ürünlerimizi optimum performans için mükemmel şekilde uyumlu hale getirebiliriz ve birlikte teknolojileri daha hızlı geliştirebiliriz. ” şeklinde açıklıyor Reifenhäuser Grup CEO’su Bernd Reifenhäuser.

Kdesign satın alması ile ekstrüzyon teknolojilerinde uzman olan Reifenhäuser Grup, şişirme filmleri soğutma, kontrol etme, ölçme ve kalibre etme konusundaki şirket içi uzmanlığını genişletiyor. Böylece bu segmentteki müşterilerine gelecekte daha da net bir rekabet avantajı sağlayacak.

Kdesign, Reifenhäuser Grup bünyesinde bağımsız bir şirket olmaya devam edecek. İş ve müşteri ilişkileri değişmeden sürdürülecek. Joachim Lange ve Richard Zimmermann, genel müdür olarak şirketin başına geçecekler.

Mevcut Kdesign müşterileri de bu satın almadan yararlanacak. Reifenhäuser Grubu’nun bir üyesi olarak Kdesign, artık büyük bir uluslararası hizmet ağına ve plastik ekstrüzyonu için dünyanın en büyük özel olarak işletilen araştırma ve geliştirme merkezine erişime sahip. Kdesign’ın Genel Müdürü Richard Zimmermann şunları söylüyor: “Gelecekte müşterilerimize daha yakın olabileceğiz. Daha iyi geliştirme fırsatlarına sahip olacağız. Konumumuz, Reifenhäuser’in genel merkezine sadece 20 dakika uzaklıkta. Birlikte çalışmayı ve yakın bir kişisel alışveriş yapmayı dört gözle bekliyoruz. “

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>