Competence Forum 1800’ü aşkın ziyaretçi ağırladı

Yazar: plastoday 8 views0

Münih’te düzenlenen KraussMaffei Competence Forum, 1800’ü aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

6-7 Haziran tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen KraussMaffei Competence Forum, şirketin 180. yıldönümünü kutlayan”Gelenekten İnovasyona Teknolojinin Öncüleri” temasıyla düzenlendi. 1800’ü aşkın ziyaretçinin katıldığı etkinlikte, 25 adet makine sunumu gerçekleştirildi.

KraussMaffei Group CEO’su Dr. Frank Stieler, “KraussMaffei Competence Forum büyük bir başarı gösterdi. Çığır açan makinelerin ve teknolojilerinin geniş spektrumunu gösterebildiğimiz, ziyaretçiler tarafından çok iyi karşılanan eşsiz bir etkinlik oldu” dedi.

Gerçekleştirilen 25 farklı sunumda, sadece enjeksiyonlu kalıplama makinelerinde 25-1600 kapama kuvvetleri ile 18 farklı sergi bulunuyordu. Bu gösterimler arasında bulunan yeni PX 25 ve PX 320, KraussMaffei’nin tam elektrikli serilerini iki kapama kuvveti boyutu daha ekleyerek serisini geliştirdiğini gösterdi. PX 25, sıvı silikon (LSR) mikro enjeksiyon kalıplamasını gösterdi.

Bir diğer öne çıkan gösterim, yeni hız seçeneği, fiberform teknolojili termoplastik hafif yapısı, piyano siyahında ColorForm uygulamaları gibi özellikleriyle GX 650 oldu.

KraussMaffei’nin reaksiton prosesi makine bölümü de kendi yıldönümünü kutluyordu;50 yıl önce poliüretanın işlenmesi için iki rotasyon eksenli özel bir ünite piyasaya ilk defa sunulmuştu. Zİyaretçiler, son 50 yılın gelişmelerini bir zaman çizelgesi üzerinde görebildiler. Sergiye çok sayıda canlı uygulama da eşlik etti. Ziyaretçilerin en çok ilgisini çekenlerden biri de, yeni iPul pultrusion sistemi oldu. Ziyaretçiler ayrıca, tam otomatik wetmoulding sisteminde büyük ölçekli üretim için hazır, fiber takviyeli lightweight yapı üretimine tanık oldular.

Ekstrüzyon teknolojilerinde, boru ve imalat sektöründen canlı sistemler sergilendi. Ziyaretçilere, petrol ve gaz endüstrisinde yüksek basınçlı uygulamalar için, TCP (Termoplastik Kompozit Boru) pilot boru hattında fiberglas bantlarla borunun hassas bir şekilde sarılması gösterildi.

Çok sayıda sergide, KraussMaffei Group, Plastics 4.0 ürün serisini, plastik işlemede Endüstri 4.0’ın olanaklarını göstermek için sundu. Öne çıkan özellikler arasında yeni MES sistemi, Maxecution ve DataXplorer’ın GX 650 FiberForm sistemi üzerindeki canlı uygulaması yer aldı.

KraussMaffei ayrıca, servis ve satış sonrası hizmetlerle ilgilenecek, klasik ve dijital aktiviteleri birleştiren dijital servis çözümleri iş birimini 1 Temmuz tarihinde lanse edeceğini açıkladı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>