Mauser Almanya üretimini genişletiyor

Yazar: plastoday 444 views0

mauser

Mauser Packaging Solutions, Erkelenz, Almanya’daki üretim tesisinin genişletilmesine yatırım yapıyor.

Son yatırımlar, Mauser’ın bu konumda dikey entegrasyon düzeyini artırmasını ve ambalaj ve ambalaj malzemelerinin yaşam döngüsü yönetimindeki öncü faaliyetlerini genişletmesini sağlıyor.

Mauser Packaging Solutions’ın Alman yan kuruluşu olan Mauser-Werke GmbH, Erkelenz tesisinin genişletilmesi için 10 milyon € ‘dan fazla yatırım yapıyor. Bu tesisteki operasyonlar, şirketin küresel IBC üretim faaliyetleri için kompozit ara dökme konteynerlerin (IBC) ve bileşenlerinin imalatını içeriyor.

Şirketin ayrıca Erkelenz’de endüstriyel ambalaj yenileme ve plastik geri dönüşüm faaliyetleri de bulunmakta.

28 Ocak 2020 Salı günü yapılan temel atma törenine Erkelenz belediye meclisi, inşaat şirketi ve Mauser yetkilileri katıldı.

Son yatırımın odak noktalarından biri, Mauser’ın gıda ambalajı sektöründeki seminal faaliyetlerini ve ambalaj ve ambalaj malzemelerinin yaşam döngüsü yönetimini artırmaktır. Örneğin Erkelenz fabrikası, yüksek kaliteli HDPE uygulamaları için sürdürülebilir bir HDPE tüketici sonrası reçine malzemesi olan Recolene’i üretmektedir. Bu, daha sonra Erkelenz tesisinde ve diğer birçok Avrupa Mauser tesisinde, yüzde 90’a kadar PCR materyali içeren yeni ambalajlarda işlenmektedir.

Sürdürülebilir, yuvarlak ve düşük maliyetli ambalajlama ve plastik çözümler, çevreye duyarlı bu dönemde yüksek bir önceliktir ve Erkelenz tesisinde uygulanan önlemler, endüstrinin önünü açmaktadır. Mauser’ın kaynak dostu ve sorumlu üretime olan bağlılığının altını çiziyorlar.

Mauser, üretimden toplamaya, yeniden koşullandırmaya ve geri dönüşüme kadar tüm ambalaj ömrünü kapsayan, ambalajla ilgili ürün ve hizmetlerin dünya lideri bir portföyünü sunar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>