Mondi , İngiltere Plastik Paketleme Operasyonlarını Tesis Kapatarak Tamamlıyor

Yazar: plastoday 421 views0

mondi

Viyana merkezli Mondi Group, genel müdürü Peter Oswald’ın 31 Mart’ta Avusturya ambalaj grubundan ayrılmaya karar vermesinin ardından İngiltere’deki iki üretim birimini kapatıyor.

İki lokasyon birlikte 200’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve tüketici endüstrisi için plastik torbalar, torbalar ve laminatlar üretiyor.

Mondi , kararın arkasındaki temel neden olarak SteamFast niş ürün yelpazesine yönelik “talep eksikliğini” belirtti.

Şirket sözcüsü Kerry Cooper’a göre, Mondi son iki yılda operasyonları kolaylaştırmak ve her iki sitenin maliyet rekabetçiliğini artırmak için çeşitli stratejik girişimler gerçekleştirmişti.

Ancak bu tesislerde üretilen niş ürünlere olan talepteki değişiklik nedeniyle Mondi, potansiyel kapanma konusunda istişare sürecine başlamaktan başka bir alternatif görmüyor , diye de ekledi.

Tesisin kapanışları, Mayıs 2018’de şirketin Scunthorpe esnek ambalaj sitesini kapatmasıyla zaten ölçeklendirilmiş olan Mondi’nin İngiltere’de plastik ambalaj üretimini sona erdirecek.

Şirket, esnek plastik ambalajlara “tamamen bağlı” kalacağını ve İngiltere pazarına Avrupa’daki üretim tesislerinden hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Mevcut durumda, Polonya, Almanya, Macaristan ve Avusturya’daki üretim tesislerinden yaklaşık 100 İngiltere merkezli müşteriye hizmet vermektedir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>