Muller Yeni IML Otomasyon Sistemini Tanıttı

Yazar: plastoday 148 views0

Muller IML Otomasyom

Kalıp içi etiketleme (IML) uzmanı Muller Teknoloji, maliyeti düşürdüğü, üretkenliği artırdığı ve grafikleri ve ürün görünümünü iyileştirdiği söylenen beş galonluk kovaların üretimi için yeni bir otomasyon sistemi başlattı. Muller “IML sistemi, standart basınca duyarlı ve basılı sistemlere göre önemli gelişmeler sunuyor. Bu da zaman alıcı ve parçaların iki kez taşınmasını gerektiriyor” şeklinde belirtiyor.

IML’nin bir dizi ambalaj uygulamasında güçlü bir penetrasyon kazandığı Avrupa’nın aksine, Muller, teknolojinin Kuzey Amerika’da daha yavaş geliştiğini belirtiyor. Bununla birlikte, Kuzey Amerika Satış ve Pazarlama Direktörü Taras Konowal’a göre, etiket tedarikçileri bu yıl Kuzey Amerika’da %40 büyüme öngörüyor. Ayrıca marka sahipleri ve kalıpçılar talebi artırıyor.

Konowal, “IML teknolojimiz, kova üreticilerinin herhangi bir altyapı değişikliği yapmadan ürün tekliflerine eklemelerine olanak veriyor. Böylece küçük ayak izini korumalarına ve maliyetli hurdayı sınırlamalarını sağlıyor” dedi.

Tek parçalı sistem 8 fitten daha az genişliktedir – rekabetçi IML sistemleri ortalama 12 ila 14 fit genişliğindedir. Muller, IML olmayan üretim hatlarına rahatlıkla uyuyor ve herhangi bir enjeksiyon kalıplama makinesinin yüksekliğine uyacak şekilde zemin düzeninde herhangi bir ayarlama gerektirmediğini söyledi.

IML sistemi, etrafı sarılan polipropilen etiketi kalıba yerleştirir, kalıplamadan sonra kovayı çıkarır ve onu görsel bir inceleme istasyonuna taşır. Kova daha sonra istifleme ve kol tertibatına yönlendirilir. Sistemler, bir ila beş galonluk kovaların üretimini sağlamak için bir gözden iki gözlü kalıplara kolayca dönüştürülebilir.

Muller’in yeni sistemi, üreticileri etiket yanlış hizalaması nedeniyle bitmiş bir kovayı hurdaya atmanın yüksek maliyetinden kurtaran dijital etiket yerleştirme konumlandırmasına sahiptir. Sistem ayrıca hızlı değiştirme özelliğine sahiptir. Döner mandreller, farklı konumlarda etiket dikişlerine izin verir.

Muller, IML sistemlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde Fort Collins tesisinde ve İsviçre’deki Conthey fabrikasında üretmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>