Nestlé Markalarını Satıyor

Yazar: plastoday 19 views0

Nestle Satış

Nestlé (NSRGY), premium markalarına odaklandığı için Kuzey Amerika’daki şişelenmiş su işini 4,3 milyar dolarlık bir anlaşmayla satacak. Satışa Polonya Spring, Deer Park, Ozarka ve Arrowhead markaları da dahil.

İsviçreli tüketim malları devi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, markaları özel sermaye şirketi One Rock Capital Partners’a satmayı kabul ettiğini söyledi.

Anlaşma, One Rock, Ice Mountain ve Pure Life gibi markaların yanı sıra evlere ve ofislere içecek teslimatı yapan ReadyRefresh gibi markaları da içeriyor. Satın alma konusunda aile şirketi Metropoulous & Co. ile ortaklık yapılıyor. Nestlé premium markaları Perrier, S.Pellegrino ve Acqua Panna anlaşmanın bir parçası değildir.

Nestlé CEO’su Mark Schneider, “Bu satış, birinci sınıf uluslararası markalarımız, yerel doğal mineralli sularımız ve yüksek kaliteli sağlıklı hidrasyon ürünlerimiz etrafında daha odaklı bir iş oluşturmamızı sağlıyor,” dedi.

Şirket, geçtiğimiz Haziran ayında, şişelenmiş su işinin daha hızlı büyüyen kısımlarına odaklanmak için 2019’da 3,4 milyar dolarlık satış yapan Kuzey Amerika su bölümünün bir incelemesini duyurdu. Su portföyünün tamamını 2025 yılına kadar karbon nötr hale getirmeyi taahhüt etti. Ayrıca geri dönüştürülmüş plastik için bir pazar yaratmak için 2 milyar dolarlık yatırım yapıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>