PBT, Radar Sensörleri için Daha Fazla Netlik Sağlıyor

Yazar: plastoday 150 views0

PBT Radar Sensör BASF

Otomotiv endüstrisi için yeni teknolojilerin geliştirilmesi, yolcuların konforu ve güvenliğine odaklanmaktadır. Kimya şimdiden buna kesin bir katkı sağlamıştır ve gelecekteki mobilite zorluklarında da önemli bir rol oynayacaktır. Elektromobiliteye ek olarak, otonom sürüş, yarının mobilitesi için çok önemli bir yapı taşıdır. Sensör kullanımının artmasıysa bu gelişmeyle yakından bağlantılıdır.

Ultradur RX ile BASF, özellikle araçlarda radar sensörü uygulamaları için modifiye edilmiş bir polibütilen tereftalat (PBT) geliştirdi. Ultradur PBT, sıçrayan su, yağlar veya tuz gibi ortamlara karşı iyi direnci sayesinde sensör muhafazaları için olağanüstü bir koruma sunar. Ek olarak, yeni malzeme muhafazalardaki hassas elektronikleri diğer araçlardan gelen rahatsız edici elektromanyetik dalgalara karşı korur.

“Yeni Ultradur RX serisinin farklı sınıfları, 76 ila 81 GHz aralığında parazit radyasyonunun emilmesi ve azaltılması için tasarlanmış ürünlerdir. Hassas elektronikler için yüksek düzeyde koruma sağlarlar,” diye açıklıyor Performans Malzemeleri bölümünde Ar-Ge Ultradu uzmanı Dr. Erik Gubbels. “Dielektrik olarak optimize edilmiş bu malzeme, sensör bileşenleri için yüksek standartları karşılar ve örneğin bir arka gövde kapağı olarak veya bir radar sensörünün baskılı devre kartının arkasında kullanım için uygundur.”

Karayolu trafiğinde elektromanyetik parazit sorunlarının artmasıyla birlikte, optimum sensör çalışması için bu gürültünün emilmesi ve dolayısıyla azaltılması çok önemlidir. Bu, Ultradur’u mükemmel seçim yapar. Rahatsız edici radar radyasyonunun bastırılmasıyla, alınan sinyallerin daha iyi atanması mümkündür, bu aynı zamanda güvenlikte bir gelişme anlamına gelir. İşlevselleştirilmiş bir plastik olarak Ultradur RX, metal muhafazalara iyi bir alternatiftir, bu nedenle ağırlık tasarrufu ve daha yüksek araç verimliliğine katkıda bulunur.

Absorpsiyon özellikleri geometrik koşullara bağlı olduğundan, her uygulama için uygun bir malzeme seçilmelidir. Yeni Ultradur RX portföyü her koşul için ideal bir çözüm sunar ve artık ticari olarak mevcuttur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>