PIM dünyası Arburg’da buluştu

Yazar: plastoday 15 views0

5 ve 6 Haziran tarihlerinde yaklaşık 200 toz enjeksiyon uzmanı, Lossburg’da düzenlenen 2. uluslararası Powder Injection Moulding (PIM) konferansında bir araya geldi. 

“Toz Enjeksiyon Kalıplamanın Geleceği” sloganı altında düzenlenen etkinlikte, dünyanın bir çok yerinden katılan 18 yüksek profillli uzman, bu özel plastik enjeksiyon sürecinin geleceğine dair bir bakış açısı sundu.

Konferansta, parça ve malzeme üreticileri hakkında raporlar sunuldu. Schunk, metal bileşenlerin iki bileşenli enjeksiyon dökümünü sunarken, BASF, yeni EVO hammaddesi ile daha fazla akışkanlık ve kalıp boyutunda yüzde 50 azalma özelliklerini gösterdi. Hartmut Walcher, akıllı telefonların arka gövdelerinden örnekle, kalıp sıcaklık kontrolündeki en son gelişmeleri açıkladı.

Sunumlar sırasında, ALLROUNDER enjeksiyonlu kalıplama makineleri, LED ışıkları için biyonik olarak optimize edilmiş MIM ısı alıcıları dahil, çeşitli PIM parçaları üretti. PIM’in neler yapabileceğine dair Arburg ve ortakları tarafından bir dizi canlı deneyim ile PIM ugulamaları gösterildi. Program, Arburg’da üretim ve montaj anlayışları çerçevesinde gerçekleştirilen bir fabrika turu ile tamamlandı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>