SABIC TRUCIRCLE PP, Beiersdorf Tarafından Tercih Ediliyor

Yazar: plastoday 161 views0

Beiersdorf SABIC PP Yenilebilir

Kimya endüstrisinde küresel bir lider olan SABIC, Beiersdorf’un cilt bakımı şirketinin kozmetik ambalajlarında TRUCIRCLE ™ portföyünden “ikinci nesil” biyo bazlı materyal sertifikalı yenilenebilir polipropilen (PP) kullanacağını duyurdu.

Yeni ambalaj ürünleri 2021’de piyasaya sürülecek ve fosil bazlı işlenmemiş PP’nin yerini alacak.

SABIC’in çeşitli PP ve polietilen (PE) malzemeleri de dahil olmak üzere sertifikalı yenilenebilir polimerleri, kağıt endüstrisindeki odun hamuru işleminden kaynaklanan yüksek yağ atıkları gibi hayvansal ürün ve hurma yağı içermeyen “‘ikinci nesil” yenilenebilir hammaddelerden elde edilir.

Beiersdorf Küresel Ambalaj Geliştirme Başkanı Michael Becker, “Ürün ambalajlarımızda yenilenebilir hammaddelerin kullanılması, karbon emisyonlarımızı azaltmak ve ekolojik ayak izimizi iyileştirmek için bizim için önemli bir kaldıraç teşkil ediyor” diyor.

“Kozmetik ürünlerimiz için ambalaj malzemesi olarak yenilenebilir, bitki bazlı hammaddelerden yapılan polipropileni kullanan ilk kitle pazarı segmentinde olmaktan gurur duyuyoruz . Böylece SABIC ile güçlü, deneyimli bir ortağa sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz. İddialı sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte önemli bir adım atıyoruz.”

Beiersdorf’un 2025 yılına kadar uygulanacak iddialı hedeflere sahip CARE BEYOND SKIN Sürdürülebilirlik Gündemi kapsamı şu şekilde belirlendi. Ambalajlarını yüzde 100 yeniden doldurulabilir, yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir hale getirmeyi hedefliyor. Ayrıca plastik ambalajda geri dönüştürülmüş malzeme payını yüzde 30’a çıkarmak ve fosil kullanımını da yüzde 50 (2019’a kıyasla) azaltmak istiyor.

SABIC Petrokimya için Performans Polimerleri ve Endüstri Çözümleri Başkan Yardımcısı Sergi Monros, “Plastik endüstrisini döngüsel ve sürdürülebilir bir ekonomiye dönüştürme yolculuğumuzda Beiersdorf’u ağırlamaktan çok memnunuz” dedi.

Yenilebilir PP ve PE

“Sertifikalı yenilenebilir PP ve PE kullanan yenilikçi kozmetik ambalajlar, fosil tükenmesinin ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasına önemli bir katkı sağlayabilir. Bitki bazlı malzemeler, saflık, kalite, güvenlik veya rahatlıktan dün vermeden mevcut fosil bazlı plastik dönüştürme işlemlerine ve uygulamalarına kolay çözümler sunar. SABIC, ortaklarının bu potansiyelden yararlanmasına yardımcı olmaya kararlı. ”

SABIC’in sertifikalı yenilenebilir polimerleri, yaygın olarak tanınan Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu (ISCC PLUS) şemasına uygun bir kütle dengesi yaklaşımına dayanmaktadır.

Kütle dengesi, plastik malzemenin üretiminde ve dönüştürülmesinde kullanılan yenilenebilir içeriği nihai uygulamaya tahsis etmek için belirlenir. Bu, marka sahiplerinin yenilenebilir plastiklerle paketlenmiş son ürünleri satın alarak tüketicilerin yapabileceği sürdürülebilir seçimi vurgulamasına ve ölçmesine olanak tanır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>