SASA tesislerinde Uhde Inventa – Fischer teknolojisi

Yazar: plastoday 167 views0

Alman polimer şirketi Uhde Inventa- Fischer,  SASA Polyester için Adana’da iki büyük PET tesisi inşa edeceğini taahhüt etti.

Polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimer ve özellikli ürün üreticilerden SASA Polyester’in Adana’daki iki fabrikası, ThyssenKrupp Industrial Solutions’un yan şirketi Uhde Inventa- Fischer tarafından yapılacak.

İlk tesis, düşük viskoziteli uygulamalar için günde 1.050 metrik ton PET üretecek. İkinci tesis, Uhde Inventa- Fischer’in patentli MTR teknolojisini ile PET üretiminde kullanılmak üzere yılda 216 bin ton reçinenin üretimini yapacak. Her iki tesis de, ilgili ürünlerinin en büyük tek hatlı üretim tesisi olacak.

Uhde Inventa- Fischer CEO’su Werner Steinauer, “Geçtiğimiz yıl en büyük polyester hatlarından birini inşa etmek için sözleşme yaptıktan hemen sonra SASA’nın, başka iki farklı son teknoloji ürünü tesis yapımı için bizi seçmesinden gurur duyuyoruz. Uygulanmış ve denenmiş MTR prosesi, müşterilerimize optimize edilmiş enerji tüketimi, ham madde stoklarının maksimum kullanımı ve etkin tesis iletişimi sağlarken, geleneksel teknolojilere kıyasla dönüşüm maliyetini de önemli ölçüde düşürüyor” diye konuştu.

Uhde Inventa – Fischer’in tescilli 2 -reaktör teknolojisi üzerine kurulu olan MTR işlemi, SSP (solid-state polycondensation) yoğunlaşmasını ortadan kaldırarak önemli miktarda enerji tasarrufu sağlıyor. MTR işlemi ile yatırım, işletme ve bakım maliyetleri düşerken hammadde verimi artıyor ve ürün kalitesi yükseliyor. Polikondansasyon tesisinin tasarımı, aynı patentli teknolojiyi temel alarak üstün kaliteli polyester polimer üretimine odaklanıyor. Tesisin karakteristik bir özelliği de, polimer erimesinin doğrudan polikondensasyon tesisinden bir kaç hat aşağıdaki akış hattına iletilmesi.

Her iki projenin teslimat kapsamında, temel ve detay mühendisliği, gerekli tüm komponentlerin teslim ve montajı, ön işletmeye alma ve devreye alma denetimi için teknik hizmetler dahil olacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>