Shibaura Nissei ASB İşbirliği

Yazar: plastoday 156 views0

Shibaura ASB Nissei

Shibaura Machine Co. Ltd. ve Nissei ASB Machine Co. Ltd., Hindistan’dan başlayarak gelişmekte olan pazarlarda enjeksiyon kalıplama makineleri inşa etmek ve satmak için güçlerini birleştiriyor.

İki Japon plastik makine şirketi, COVID-19 pandemisi, Endüstri 4.0, çevresel, sosyal ve yönetişim düzenlemeleri ve yoğun küresel rekabetle ilgili benzeri görülmemiş değişiklikler arasında güçlerini birleştirmek için bir iş ortaklığı kuruyor.

Şirketler 6 Aralık’ta yaptığı açıklamada, “Özellikle şirketler, Hindistan’da pazar payı açısından en üst sıralarda yer almayı ve işlerinin ana lokasyonu olan Hindistan’daki lokasyonlarında kaynakları kullanarak küresel satışlarını artırmayı hedefleyecekler” dedi.

Eski adı Toshiba Machine Co. Ltd. olan Shibaura, enjeksiyon kalıplama, pres döküm ve ekstrüzyon makinelerinin yanı sıra takım tezgahları, robotlar ve elektronik kontroller üretmektedir. Şirket merkezi Tokyo’da bulunuyor.

1978’de Nagano, Japonya’da kurulan Nissei ASB, PET ve diğer malzemelerden yapılmış şişeler üretmek için enjeksiyonlu streç şişirme makineleri üretmektedir.

6 Aralık tarihli haber bülteni, şirketlerin “makine üreticileri olarak benzersiz güçlerini ve teknik bilgilerini kullanarak geliştirmeden satışa değer zincirinde her birinin sunması gerekenleri birleştirerek müşterilere küresel düzeyde en yüksek değeri sağlamayı hedeflediklerini” söylüyor.

Açıklamaya göre, ortaklık öncelikle büyüme ürünü olması beklenen küçük, tamamen elektrikli enjeksiyon kalıplama makinelerine odaklanacak.

Shibaura, 33 ila 2.750 ton kapama kuvveti arasında değişen tamamen elektrikli presler ve 110 ila 3.850 ton kapama kuvveti arasında değişen servo-hidrolik makineler üretmektedir.

Japon şirketleri, Shibaura pres teknolojisini Nissei ASB tedarik ve gelişmekte olan pazarlardaki üretim kapasitesiyle birleştirmeyi planlıyor. Açıklamaya göre, kendi müşteri satış rotalarını kullanmaya devam edecekler.

Nissei ASB, PET şişe üretimine yönelik yerel talebi karşılamak ve bir ihracat üssü olarak hizmet etmek için Hindistan’da Mumbai’nin banliyösündeki Ambernath kentinde bir fabrikaya sahiptir.

Nissei ASB’nin web sitesinde ayrıca Shibaura’nın da bir fabrikasının bulunduğu Chennai, Hindistan’da bir ofis gösteriliyor. Şirketin 16 Kasım’da yayınladığı yönetim stratejisi bilgisine göre, Shibaura yakın zamanda komşu bir arazi satın aldı ve mevcut olanın yanında yeni bir tesis inşa ediyor.

Her iki şirket de Hindistan’da büyümek istiyorken, yayına göre Nissei ASB ve Shibaura Machine, çok çeşitli alanlarda birlikte çalışmanın yolları hakkında bir tartışma için başlangıç ​​noktası olarak bir mutabakat zaptı imzaladılar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>