Sumitomo (SHI) Demag El-Exis SP hibrit konsepti 20 yaşında

Yazar: plastoday 13 views0

Yirmi yıl önce sunulan hibrit El-Exis SP, günümüzde dördüncü nesliyle ambalaj üreticilerinin artan taleplerini karşılayan en hızlı ve gelişmiş makinedir. 

Yüzde 20’yi aşan pazar payıyla Sumitomo (SHI) Demag, plastik ambalajlar için plastik enjeksiyon makinelerinin lider üreticisidir. Yirmi yıl önce sunulan hibrit El-Exis SP, bu başarının ana faktörü olarak şimdi dördüncü nesilde, piyasadaki en hızlı ve gelişmiş makinedir.

Enerji verimliliği El- Exis SP’nin dördüncü neslini tanımlıyor

Nürnberg yakınlarındaki Schwaig’de bulunan enjeksiyon makinesi üreticisi, ambalaj üreticilerinin gittikçe artan taleplerini karşılamak üzere, bu yüksek hızdaki makineyi versiyondan versiyona uyarlamıştır. Dördüncü nesil, 2016 yılında piyasaya sunularak enerji ve kaynakların optimize edilmiş kullanımı ile öne çıkıyor- bu, üretim miktarlarındaki küresel artış göz önüne alındığında, mühendislik alanındaki en büyük zorluklardan biri. Üretim parametrelerine bağlı olarak, selefine göre yüzde 20’ye kadar daha az enerji gerektirir ve hidrolik akümülatör, 1000 mm/s’ye kadar olan enjeksiyon hızlarına ve 4g’ye kadar hızlanmaya olanak sağlar. Akıllı akümülatör kontrolü aynı anda prosese bağlı, değişken akümülatör tahsisini sağlar.

8.000 kN’lik kapama kuvvetine sahip makineler, spektrumu genişletiyor

Hibrit konsepti, müşteri tarafından talep edilen yüksek hızı, yüksek miktarlarda ve düşük bir parça ağırlığı içeren tipik ambalaj uygulamaları sırasında vazgeçilmez olan özelliklerle bütünleştiriyor. Sumitomo (SHI) Demag Ambalaj İş Geliştirme Direktörü Arnaud Namblot, “El-Exis’in geliştirilmesi süresince başlangıçtan itibaren performans, hizmet ömrü ve enerji tüketiminin eşit derecede önemli roller oynamasına ve bu konuda hiç bir fedakarlıktan kaçınılmaması gerekliliğine odaklanıldı.” diyor. Dinamik hibrit tahrik, hem hızlanma hem de frenleme sırasında maksimum performans ve mükemmel proses tutarlılığı ve doğruluğu sağlar.

Sumitomo (SHI) Demag, El-Exis SP serisinin kapama gücü aralığını genişleterek çoklu kavite için artan makine talebini karşılamaktadır. Maksimum 8000 kN’lik kapama kuvvetiyle, makine günlük çalışma sırasında 2.05 saniyelik bir çevrim süresiyle etkileyicidir. 8 kaviteli bir IML kabında 500 gramlık süt ürünü kaplarının üretimi için 4 saniyeden daha az çevrim süreleri, Alman- Japon makine üreticisinin El-Exis ile piyasadaki yüksek hız ölçüsünü belirleme isteğinin altını çiziyor.

Standart özellik olarak geniş uygulama spektrumu

Çıkarma oranı, tekrarlanabilirlik, kullanılabilirlik, verimlilik ve sürdürülebilirliğin yanı sıra, çok yönlülük de aynı derecede önemli bir geliştirme konusu haline gelmiştir. El-Exis SP, çevrim süreleri ve enjeksiyon hızı gibi işlem parametreleri söz konusu olduğunda kullanıcıya geniş bir işlem penceresi açar. IML, iki bileşenli ve enjeksiyonlu sıkıştırma kalıplamada standarttır. Özellikle enjeksiyon kompresyon kalıplama, Sumitomo (SHI) Demag’ın daha sürdürülebilir, daha yüksek kalite ve aynı anda daha uygun maliyetli ambalaj üretimi için uygun teknolojilerinden biridir. El -Exis SP makinelerinin yüksek hassasiyet seviyesi ve enjeksiyon hızı, standart versiyonda bile enjeksiyon kompresyonlu kalıplamayı hız sıkıştırmasına dönüştürür. Örneğin bir duvar yoğunluğu oranı 450:1 olan PP Mfi 20’den yapılmış tepsiler, Plastisud tarafından geliştirilen ve patentlenen 2+2 kavite seviyesinde, 3.5 saniyelik bir döngü süresinde üretilir. Bu teknik, yüzde 25’e kadar ince duvar kalınlıkları ve sonuç olarak, benzer ürün özelliklerine sahip daha düşük bir parça ağırlığı elde eder. Ek olarak işlemler, yüzde 30 daha düşük kapama kuvvetleri ile çalıştırılabilir.

İki bileşenli enjeksiyon kalıplama, aynı zamanda El Exis SP’nin standart repartuarının bir parçasıdır ve bu, yüksek düzeyde şeffaflık, kalıp içi etiketleme ve üstün kalite renklendirme ile birinci sınıf ambalaj üretimi gibi uygulamalara olanak tanır. İki bileşenli işlem kullanılarak, entegre bir sapa sahip kovaların enjeksiyon kalıplanması da mümkündür. Son derece hızlı ve kararlı süreç, Brink Werkzeuge ile birlikte standartlaştırıldı ve optimize edildi. Maksimum performans sayesinde El-Exis SP serisindeki büyük makineler, yüksek sıkıştırma kuvvetleri gerektiren kapların üretimi için özellikle uygundur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>