Tetra Pak 119 Milyon $’luk Yatırım Yapacak

Yazar: plastoday 108 views0

Tetra Pak Fransa Yatırım

Tetra Pak, Fransa, Châteaubriant’taki üretim tesisine 100 milyon € (119 milyon $) yatırım yaparak bağlı kapaklara geçişi destekliyor.

İki yıllık bir süreyi kapsayan yatırım projesi, kapak tasarımı ve üretimine ayrılacak. Tesis 2024 yılına kadar üretimin bağlı kapaklara geçmesini sağlamak için üretim kapasitesini artıracak.

Tetra Pak’ın daha sürdürülebilir ambalajlar geliştirmek için önümüzdeki beş ila on yıl içinde yıllık yaklaşık 100 milyon Euro’luk yatırım yapma taahhüdüne ek olarak geliyor.

Mart ayında, Avrupa’daki müşterilere tedarik ettiği 1.000’den fazla paketleme hattına bağlı kapaklar dağıtmayı taahhüt etti. Bu, 20 milyardan fazla pakete eşdeğer.

Tetra Pak, atılan adımların Avrupa’daki müşterilerinin 3 litreye kadar olan tüm içecek kaplarında kapakların takılı kalmasını gerektiren AB Tek Kullanımlık Plastikler (SUP) Direktifi’ne uymaya hazır olmasını sağlamanın anahtarı olduğunu söyledi.

Tetra Pak için önemli bir üretim tesisi olan Châteaubriant, 2020’de yaklaşık beş milyar kapak üretim kapasitesine sahipti.

Şu anda, site 30.000 m2’den fazla bir alanı kaplamaktadır ve altı tip kapak üretimine ayrılmış 19 hat içermektedir.

İki aşamalı yatırım, Tetra Pak’ın endüstriyel siteyi bağlı kapakların üretimine ayrılmış on ek hattı barındıracak şekilde genişleteceği 2021’in sonlarında başlayacak. Bu, üretim kapasitesinde yüzde 30’luk bir artışa neden olacak.

2022 ve 2023 arasında, yiyecek ve içecek müşterilerinin bağlı kapaklara erişimini genişletmek için mevcut hatların yaklaşık yüzde 50’si değiştirilecek.

Geçen yıl Gelişmiş Ürünler için Sürdürülebilir Biyomalzemeler (RSB) Standardı Üzerine Yuvarlak Masa ödülüne layık görülen fabrika, aynı zamanda atfedilen geri dönüştürülmüş polimerleri entegre eden ek malzemeler üretmek için donatılmıştır.

Tetra Pak Avrupa ve Orta Asya Başkanı Charles Brand şunları söyledi: “Müşterilere sürdürülebilir yenilikler sağlamak ve düzenleyici kurumların ve toplumun hızla değişen taleplerini karşılamak için sürekli olarak nasıl çaba gösterdiğimizi gösteren bu yatırım projesinden özellikle gurur duyuyoruz.”

“Yüksek performanslı gıda ambalajları, dünyayı beslemede kritik bir rol oynuyor. Ancak bunu sürdürülebilir bir şekilde yapmalıyız”

Châteaubriant tesisi, Fransa’daki dört Tetra Pak tesisinden biridir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>