Thomas Gangl Borealis CEO’su olarak Atandı

Yazar: plastoday 37 views0

Thomas Gangl Borealis CEO

Borealis‘in çoğunluk hisselerinin OMV AG tarafından satın alınması ve OMV ile Borealis arasındaki yoğun ve yakın işbirliğinin ardından, Denetim Kurulu, OMV AG’nin şu anda İcra Kurulu üyesi olan Thomas Gangl’i Borealis’in CEO’su olarak atamaya karar verdi.

Borealis‘in saf bir poliolefin üreticisinden önde gelen bir gelişmiş ve dairesel poliolefin çözümleri sağlayıcısına dönüşümünü başarıyla yöneten ve plastiklerin mekanik geri dönüşümünde Avrupa pazar lideri olmasını sağlayan Alfred Stern, OMV AG’nin Kimyasallar ve Malzemeler İcra Kurulu üyeliğine atandı. Borealis AG’deki CEO görevinden istifa edecek. Gangl, 1 Nisan 2021’den itibaren Borealis CEO’su rolünü devralacak.

Borealis AG Denetleme Kurulu Başkanı ve OMV CEO’su Rainer Seele şunları söyledi: “Thomas Gangl’ı atayarak, Borealis’in başına geçmek için kendi saflarımızdan olağanüstü bir yönetici ve uzman elde etmeyi başardık. Son yıllarda Thomas Gangl, OMV Group’ta rafinaj ve petrokimya işinin şekillenmesinde önemli bir rol oynamakla kalmadı, aynı zamanda kimyasal geri dönüşümün kurulmasından ve böylece gelecekteki döngüsel ekonomimizin temelinin atılmasından da sorumlu oldu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>