Türkiye’nin plastik atığı için eyleme geçme zamanı

Yazar: plastoday 20 views0

“Türkiye’nin Plastik Atığı için Eyleme Geçme Zamanı: Çevre Dostu Üretim, Sorumlu Tüketim, Etkin Geri Dönüşüm Çalıştayı”, 8 Haziran Cuma günü, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Türkiye (Sustainable Development Solutions Network – UN SDSN Türkiye) ve WWF-Türkiye olarak ortaklaşa düzenlenen çalıştayda amaç, plastik sektörünün tüm paydaş ve oyuncularını bir araya getirmek ve gerek üretim, gerek tüketim gerekse de geri dönüşüm ayaklarında somut öneriler geliştirmek.

Plastik değer zincirinin oyuncuları (plastik üreticileri, plastik kullanan hızlı tüketim ürünleri üreticileri, yetkilendirilmiş kuruluşlar), sivil toplum, bilim çevreleri ve iş dünyası ile birlikte, “plastik zincirinde, üretirken, tüketirken ve geri dönüştürürken daha akıllı, daha sürdürülebilir, daha etkin nasıl olabiliriz?”sorusuna cevap aranacak çalıştayda; sektördeki problemler, plastik atık konusunda farkındalık yaratma projeleri ile yerel ve ulusal otoritelerle birlikte pozitif değişim için çalışmanın esasları da tartışılacak.

Kamuoyunu tek kullanımlık plastiğin yarattığı sorunlar ve bu sorunlara çözüm olabilecek yeni plastik ekonomisi ve sektör inovasyonları konusunda bilgilendirmeyi ve paydaşlararası işbirliğini artırmayı hedefleyen Plastik Çalıştayı, konuya ilgi duyan tüm katılımcılara açıktır.

Tarih:8 Haziran 2018 Cuma

Yer:Boğaziçi Üniversitesi, Rektörlük Toplantı Salonu

Saat:9:30 – 15:30

Kayıt için tıklayın

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>