Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı

Yazar: plastoday 23 views0

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı – IAEC, 1-2 Kasım tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’da düzenlenecek. 

OİB, OSD, OTEP, TAYSAD organizasyonu ve SAE işbirliği ile 1-2 Kasım 2018 tarihlerinde 3.sü düzenlenecek olan ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı – IAEC”, otomotiv sanayinin mühendislik konularında atılması gereken adımları, mühendisliğin otomotiv sanayindeki mevcut dinamiklerini ve uluslararası alanda uzmanların görüşlerini teknik bir perspektif ile katılımcılarla paylaşmayı amaçlamaktadır.

Etkinlik, ülkemizin lider sanayi grupları arasında yer alan ve ülke ekonomisine etkileri ciddi boyutlarda olan otomotiv sanayii içinde; mühendislik, Ar-Ge ve inovasyon yeteneğinin geliştirilmesine, üniversiteler ve endüstri arasındaki işbirliğinin desteklenmesine, ürün geliştirme ve inovasyon kapasitesini artırmak için ulusal ve uluslararası düzeyde mühendislik şirketleri aracılığıyla alternatif kaynakların kullanımının teşvik edilmesine gereksinim duyulduğunun altını çiziyor. Bu amaç ve gerekliliklere dayanarak IAEC’de, otomotivdeki mühendislik ve ARGE faaliyetlerine yön verme, algı yönetimi ve bilgi paylaşımını planlanıyor.

Bu yıl “Otomotivde Elektronik ve Yazılımın Bugünü ve Yarını” teması çerçevesinde, “Otomotivde Elektronik ve Yazılıma Yönelik Gelişmeler”, “Yazılım Güvenliği ve Blok Zinciri”, “Akıllı Araçlar için Düzenlemeler ve Testler”, “Akıllı Araçlar için Adaptif Platform”“Gelişen Yeni Teknolojilerin Otomotiv Ekosistemine Etkisi”, “5G ve Araçlar Arası Haberleşmenin Geleceği”, “Araçlarda Elektroniğin Geleceği”, “Araçlarda Yapay Zekâ”, “Teknoloji ve Etik”, “Otomotivde İç Girişimcilik Stratejileri”, “Gelişen Teknolojiler ve Yenilikçi Girişimlerin Otomotiv Sektörüne Etkileri” konularının değerlendirileceği konferansta, ayrıca bu yıl düzenlenen “IAEC 1. Otomotiv Tez Ödülleri” ödül töreni de yer alacaktır.

American Society of Automotive Engineers – SAE International, konferansın seçilmiş konularında uluslararası uzman konuşmacılar ile konferansı desteklemektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>