Yerli oyuncak Çin’e rakip

Yazar: plastoday 134 views0

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ahşap oyuncak üretim fabrikasında 60 çeşit ahşap oyuncak bayanlar tarafından yapılarak çocuklara ulaşıyor.

Düzce’nin Gümüşova ilçesinde Oyuncak OSB kurulması yönündeki açıklamaların ardından harekete geçen Makine Mühendisi Ali Kanburoğlu, yüzde 100 yerli, doğal olan ahşap oyuncaklar için üretim fabrikası kurdu. 15 bin metrekare kapalı alanı olan ve 35 kişinin çalıştığı fabrikada, 60 çeşit ahşap oyuncak bayanlar tarafından üretiliyor.

Oyuncak fabrikasının Yönetimi Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Ali Kanburoğlu, fabrikanın Türkiye’nin en kapsamlı ahşap oyuncak ve zeka oyunları üreten merkezi olduğunu ifade ediyor. Kanburoğlu, “Yüksek kapasiteli, bol çeşitli üretim yapan bir firmayız. Kendi markamızın yanı sıra bir çok firma için de oyuncak üretimi yapıyoruz. Şu anda 60’a yakın ürün çıkarıyoruz. Bunun yanında hali hazırda Ar-Ge yapılmış 100’ün üzerinde ürün bulunmakta. Kapasiteyi her geçen gün artırmanın peşindeyiz. Bunu yaparken de kaliteden asla ödün vermiyoruz. Tamamen yerli üretim, doğal ve organik oyuncaklar üretiyoruz. Bize özel bizim kültürümüze has oyuncakları nasıl üretiriz? Sürekli bunun çalışmasını yapıyoruz. Bize ait olan milli oyuncak projesi içinde yer almak istiyoruz. Bunun için adımları attık. İnşallah kurulacak olan oyuncak OSB’de de daha büyük bir yerde daha kapasiteli şekilde üretime devam etmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Çin malı oyuncaklara rakip

Anti bakteriyel özelliği ile bilinen kayın ağacını kullandıklarını belirten Ali Kanburoğlu, “Kayın ağacı Karadeniz Bölgesi’ne özel bir ağaçtır. Anti bakteriyel bir ağaçtır. Yılda 2 bin 500 metreküp ağaç işliyoruz. Şu anda Çin’den ithal edilen oyuncaklarla alakalı firmalar bize dönüş sağlıyorlar. Yüksek kapasiteli ürünlerde Çin fiyatından daha düşük fiyatlara üretim yapıyoruz. Bunu da piyasaya yaymak istiyoruz. Artık Çin’den ürün getirtmeye gerek yok. Bu fabrika bu tesis, ülkemiz için üretim kapasitesi ile ülkemizin hizmetindedir” şeklide konuştu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>