Addex Şişirme Film Ve Stabilizasyon Sistemini Piyasaya Sürüyor

Yazar: plastoday

Yüksek performanslı şişirme film soğutma ekipmanlarının lider tedarikçisi olan Addex Inc., K 2022’de ekstrüzyon hatları için entegre şişirme film Soğutma ve Stabilizasyon Sistemini (CSS) tanıtacak.

Addex, Addex’in tescilli %100 saf dijital otomatik kontrollerini içeren sağlam, “akıllı” bir Balon Kafesi oluşturmak için önde gelen kaliteli ağ yönlendirme ve işleme ekipmanı tedarikçisi olan Pearl Technologies ile ortaklık kurdu.

Addex + Pearl Dijital Kabarcık Kafesi, pürüzsüz, tutarlı balon çapı kontrolü sağlar ve Pearl’ün benzersiz patentli kafes kolu teknolojisine sahiptir. Her kafes kolu, her zaman balona bakan pürüzsüz, tamamen yarıçaplı aktif yüzeye sahip hafif özel alüminyum ekstrüzyondan üretilmiştir.

Pearl’ün SM24 “Extreme-Slip” ultra düşük sürtünme katsayısı (COF) sert kaplama malzemesi ile yüzeyi modifiye edilmiştir. Sonuç olarak ortaya çıkan tasarım, uzun aşınma ömrü ve kusursuz kaliteli film, üzerinde leke veya iz bırakmaz.

Addex, kafesin dikey konumlandırılması için hassas tekrarlanabilir eksen ayarının yanı sıra, tamamen dijital IBC Kontrol Sistemi (DIBC) ile entegre balon çapı için yatay ayar gerçekleştirmek adına kademeli motorlar üzerinde kontrol tasarladı.

Ayrıca, tüm sistem bileşenleri servis dostu olup, uzaktan bakım ve sorun gidermeye olanak tanır. Böylece gecikmeli ve maliyetli yüz yüze teknik servis çağrılarından kaçınılır.

Addex Inc.’in Başkanı Bob Cree’ye göre Balon Kafesi ve DIBC sistemi “akıllı” çünkü bir işlemcinin “ayarlamasını ve unutmasını” sağlıyor.

Başlatma sırasında, operatör önceden hafızaya alınmış bir ayar noktası yükler ve Dcage + DIBC kendilerini otomatik olarak ayarlayarak daha hızlı, daha çevreci geçişler yaparak operatörün dikkatini başka yere odaklamasına yardımcı olur.

Kurulumlar sisteme kaydedilir ve bir kez seçildiğinde, DIBC sensörleri dijital kafes konumlandırma ile bağlanır. Sistem balonun çok yaklaştığını görürse, kafesin çok sıkı girmesine izin vermez. Operasyondan önce tüm girdileri ayarlayarak deneyimden bağımsız olarak her operatör için başarı sağlar.

Addex’in Dijital IBC Kontrolü (DIBC), diğer sistemlerde yaygın olan karışımların neden olduğu hataları ortadan kaldıran ve hava akışı girişinin ve egzozun balon boyutundaki en ufak bir değişikliğe tepki vermesini sağlayan patentli, bölünmüş, tamamen dijital ultrasonik sensörler kullanır. Bu, ortaya çıkan kabarcık boyutu üzerinde yüksek hassasiyet ve doğruluk korunurken gerçekleşir.

Ek olarak, dijital step motor valf kontrolü, tüm süreç üzerinde daha sıkı kontrol ve tekrarlanabilirlik sağlamak için bu yüksek hassasiyet derecesini korur.

Ayrıca Addex serisinde yeni olan ve Dijital Balon Kontrol Sisteminin bir parçası olarak görüntülenen Kısa Yığın Yoğun Soğutma, Addex’in patentli Yoğun Soğutma teknolojisinin en son yinelemesidir.

Kısa Yığın, diğer yükseltilmiş soğutma sistemlerinde çalıştırılması tipik olarak imkansız olan düşük erime mukavemetli malzemelerle %15 ila %20 çıktı kazanımı garanti eden kapalı iki seviyeli, yığınlanmış bir Yoğun Soğutma sistemidir. Kısa Yığın ayrıca çalıştırılması daha kolay, yüksek erime mukavemetli malzemelerle %50’ye kadar çıktı kazancı sağlar.

Kalıptan çıktıktan hemen sonra Kısa Yığın stabilizasyonu ve balonlu soğutma, gelişmiş balon kararlılığı ile film kalitesini korurken etkileyici çıktı kazanımlarının anahtarıdır. Ayrıca, Å-Operator Assist teknolojisi ve uzaktan bakım yeteneği dahil olmak üzere soğutma sürecinin bu kısmı üzerinde dijital kontrole sahiptir.

Addex’in CSS sistemi ayrıca, Kısa Yığının üzerine oturan ve hava halkasına giden hava akışının %100’ünü kontrol eden Addex EGC (Harici Gösterge Kontrolü) Yoğun Soğutma otomatik profilli hava halkası tarafından sağlanan kaliteyi artıran gösterge kontrolünü de içerir.

Kontrolün tamamen dijital, çok yüksek çözünürlüğü, her kanal içinde herhangi bir “giriş” veya “çıkış” konuma hareket ettirilebilen çok sayıda kontrol bölgesi ile sağlanır.

Benzer Yazılar