AGR International’dan K2022’de Neler Beklenir?

Yazar: plastoday

Agr International, K 2022 temasını benimsemiştir. Bu nedenle plastik kaplar için bir dizi kalite yönetimi ve proses kontrol ekipmanının yanı sıra birkaç yeni ürün geliştirmesi sergileyecektir.

Process Pilot+ kontrol sistemi, PET şişeler için otomatik şişirme kontrolündeki en son gelişmeleri yansıtıyor. Agr’nin ekranının odak noktası da bu sistem olacak. Agr International’ın Process Pilot otomatik şişirme makinesi yönetim sistemi üzerine inşa edilen Process Pilot+, operatörlerin makinesini performans, enerji verimliliği veya işletme maliyetlerine göre optimize etmelerini sağlar. Process Pilot+ şişirme makinesi verimliliğini ve karlılığını önemli ölçüde artıran patentli bir teknolojiye sahiptir.

Process Pilot+ sistemi, her şişedeki malzeme dağılımını sürekli olarak ölçmek için şişirme makinesiyle birlikte çalışır ve optimum malzeme dağılımını sağlamak için şişirme makinesini proaktif olarak yönetir.

Plastik kaplar için hassas ölçümle birleştirilmiş robotik otomasyon, Agr’nin standında bir başka odak noktası olacak. Agr’nin Gawis 4D ölçüm sistemini eller serbest şişe veya preform ölçümü için robotik bir taşıma sistemi ile eşleştiren otomatik bir ölçüm hücresi, Agr’nin çok sayıda gerçekleştirerek ölçümü kolaylaştırmak için tasarlanmış hepsi bir arada laboratuvar ölçüm sistemi Gawis 4D’nin yanında yer alacak. ABD merkezli şirketin ‘eşsiz doğruluk, tekrarlanabilirlik ve operasyonel verim’ olarak tanımladığı girişimle, 128 şişeye veya preforma kadar eller serbest olarak ölçülebilirdir.

Agr’nin en yeni ve en güçlü üflemeli kalıpçı görüş sistemi olan Pilot Vision+, yüksek oranda rPET içeren şişelerin kalite yönetimi için tasarlanmıştır. Üflemeli kalıpçı içinde çalışan kusur tespiti için modüler bir yaklaşım sunar. Bu sistemin açık mimarisi, birden fazla yerde altı adede kadar kameranın eşzamanlı yönetimini sağlar. Pilot Vision+, eksiksiz bir şişe yönetimi çözümü için Process Pilot+ ile birleştirilebilirdir.

Benzer Yazılar