ALPLA , İkili Eğitimlerini Yeni Ülkelere Taşıyor

Yazar: plastoday 656 views0

ALPLA

ALPLA Grup Meksika ve Çin’den sonra,  şimdi  de Hindistan ve Polonya’da ikili eğitim sunuyor.

ALPLA ’nın dünya çapındaki eğitim merkezleri, en gelişmiş makine filolarıyla donatılmıştır.

Avusturya merkezli aile şirketi şu anda dünya çapında 250 çırak yetiştirmektedir. Amaç, bu bölgelerdeki kalifiye işçiler için artan talebi karşılamakta bir adım önde olmaktır.

Hindistan’ın ALPLA ‘nın eğitim atölyeleri için kullandığı ilk Gelecek Köşesi şu anda Haydarabad’da geliştiriliyor. Potansiyel işleme ve mekatronik teknisyenleri eğitimlerine sonbaharda Avusturya modeline göre başlayacaklar. Bu fırsat yılda en fazla on gence verilecek. Tesiste teorik yönleri yerel bir politeknik ile işbirliği içinde ele alınırken, iki Hintli eğitmen tesiste pratik eğitimlerinden sorumlu olacak.

Profesyonel eğitim sonbaharda Polonya’nın Ostrów Mazowiecka kentinde de başlayacak.

ALPLA ’dan Julian Fässler: “İkili eğitim modeli Polonya’daki gençler için çok çekici. Polonya’da eğitim 18 yaşına kadar zorunludur. İkili eğitim modeli, okul öğrencilerine halihazırda 15 veya 16 yaşında iş dünyasına girme ve aynı zamanda okuldan ayrılma niteliklerini kazanma fırsatı veriyor. ”

Yeni bir ülkede ikili eğitim sunmak çok fazla hazırlık gerektiriyor. Bu, yetkililerle konuşmayı, okulu seçmeyi ve bir müfredata yerleşmeyi içerir. Meksika ve Çin’deki mezunlar, ikili eğitimin yurtdışında başarılı bir şekilde uygulanmasının kanıtıdır. Geçen sonbaharda Meksika’dan 16 yeni çırak memnuniyetle karşılandı ve dokuzu Şubat ayında eğitimini tamamladı. Meksika’da bir eğitim kalifikasyonuna sahip toplam çırak sayısı 45’tir. Bunlardan 40’ı ALPLA ‘da çalışmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>