Amcor, Çin’in En Büyük Esnek Ambalajlama Tesisini Açtı

Yazar: plastoday

Ambalajlama çözümlerinde dünya lideri olan Amcor, Çin’in Huizhou kentinde son teknoloji yeni üretim tesisinin açılışını duyurdu.

Yaklaşık 100 milyon ABD Doları yatırımla 590.000 metrekarelik tesis, şu anda Çin’deki üretim kapasitesine göre en büyük esnek ambalajlama tesisidir ve Amcor’un Asya Pasifik’te artan müşteri talebini karşılama becerisini daha da güçlendirmektedir.

Yeni tesiste gıda ve kişisel bakım ürünleri için esnek ambalaj çözümleri üretecek 550’den fazla kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Tesis, Çin’deki ilk otomatik ambalajlama üretim hattı ile donatılmış olarak geliyor. Bu, yüksek hızlı matbaa makineleri, laminatörler ve ambalaj yapım makineleriyle birlikte, üretim döngü sürelerinde çift haneli azalma sağlayabilir.

Şirket ayrıca, akıllı lazer tarayıcılar, ışık perdeleri, yüksek standartlı makine koruması ve çoklu kalite kontrol noktalarını içeren Çin esnek ambalaj endüstrisindeki ilk akıllı üretim ve işletim sistemini kullanıyor.

Tüm önemli proses ekipmanları, sıkı Avrupa birliği sağlık, güvenlik ve çevre gerekliliklerine göre CE onaylıdır. Yeni tesisin diğer faydaları, üretim döngüsü boyunca izlenebilirlik, iklim kontrollü bir üretim ortamı ve düşük karbon emisyonlu üretimdir.

Ayrıca tesis, Çin’in Jiangyin kentinde kısa süre önce açılan Amcor Asya Pasifik İnovasyon Merkezi’nin uzmanlığından tam olarak yararlanmak için yenilikçi test ve analitik yeteneklere sahip üç laboratuvara sahiptir ve sorumlu paketleme çözümlerinin geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olur.

Yeni Huizhou tesisi ayrıca, zararlı emisyonları azaltmak için en yeni rejeneratif termal oksitleyiciler (RTO) sistemi ve ayrıca bir dizi enerji azaltma, ısı geri kazanım, düşük güç tüketimi ve yağmur suyu toplama sistemleri dahil olmak üzere bir dizi sürdürülebilirlik özelliği içerir. Karbon ayak izini ve çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olur.

Amcor Greater China Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Xin She, “Bu yatırım, Amcor’un küresel uzmanlığının en iyilerini onlara yaklaştırarak Çin’deki ve Asya Pasifik’teki müşterilerimizle birlikte büyüme taahhüdümüzün bir kanıtıdır” dedi. “Yeni tesisimizin birinci sınıf yetenekleri, müşterilerimizin kalite, hızlı yanıt verme ve yenilikçilik beklentilerini aşmamızı sağlayacak şekilde tasarlandı.”

Benzer Yazılar