Amcor Teknolojisi, PET Şişe Malzeme Miktarını Azaltır

Yazar: plastoday

Amcor, ambalajda ağırlığın azaltılmasında büyük bir adım atarak, PET şişenin dış kısmındaki malzemenin ve ağırlığın %50’den fazlasını ortadan kaldıran iki aşamalı bir hafifleştirme teknolojisi geliştirdi.

Daha sürdürülebilir ambalajlama seçenekleri üreten teknoloji geliştirmede lider olan Amcor’un PET şişeler için geliştirdiği yeni Quantum teknolojisi, sürdürülebilirlik avantajları sağlar. Aynı zamanda maliyeti düşürür ve ambalaj görünümünü iyileştirir.

Kaplamadan malzemenin ve ağırlığın %50’den fazlasını ortadan kaldıran yeni Quantum teknolojisi, üretim maliyetlerini ve sera gazı emisyonlarını düşürerek, geleneksel kaplamalı şişelere kıyasla enerji tasarrufu ve daha düşük karbon emisyonu sağlar.

Ayrıca %100’e kadar geri dönüştürülmüş malzeme kullanımına izin verir ve daha sürdürülebilir, tamamen geri dönüştürülebilir bir ambalajla üstün bir tüketici deneyimi sağlar.

Amcor, Ar-Ge Sürdürülebilirlik ve Projeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Terry Patcheak, “Müşterilerimiz ve tüketicilerimiz döngüsel ekonomiyi desteklemenin ve atıkları ortadan kaldırmanın yollarını arıyor. Mühendislerimiz onların ihtiyaçlarını karşılayan ve daha sürdürülebilir ambalajlamayı geliştiren yeni bir teknoloji geliştirdi” dedi. “Müşterilerimizin kaynak azaltmayı, malzeme kullanımını azaltmayı ve ağırlığı azaltmayı desteklemesine yardımcı oluyoruz. Bu da daha hafif ve daha sürdürülebilir bir ambalaj anlamına geliyor.”

Başlangıçta alkollü içecek endüstrisi için geliştirilen Quantum optimize edilmiş son teknoloji, sağlık, ev ve kişisel bakım, gıda ve süt ürünleri dahil olmak üzere çok sayıda segmentte ambalajlama için kullanılabilir.

Amcor’un yaşam döngüsü analizine göre, PET şişeler genellikle en düşük karbon ayak izine sahiptir ve bunların üretimi diğer ambalaj malzemelerine göre %70’e kadar daha az sera gazı emisyonu sağlar.

Benzer Yazılar