Avient Portföyünü Genişletiyor

Yazar: plastoday
Avient TPE

Avient, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki migrasyon sınırı standartlarına uyması gereken yağlı gıda ile temas (FFC) uygulamaları için geliştirilmiş yeni bir Versaflex termoplastik elastomer (TPE) malzeme ailesini piyasaya sürdü.

Versaflex FFC malzemeleri, çeşitli mühendislik malzemeleri üzerine doğrudan kalıplanabilir ve silikon kauçuğa alternatif olarak, ikincil işlemeyi ortadan kaldırarak daha fazla tasarım özgürlüğü ve artan üretim verimliliği sunar.

Yeni malzemeler, tekrarlanan kullanım uygulamaları için 21 CFR 177.2600 kapsamında Amerika Birleşik Devletleri FDA gerekliliklerine ve gıda teması için 10/2011 Avrupa standardına uygunluk açısından önceden test edilmiştir.

Bu uygulamalarda genellikle kullanılan başka bir malzeme olan silikon kauçuğa kıyasla, Versaflex FFC’nin işlenmesi daha kolaydır Bu nedenle üretimi basitleştirebilir ve döngü sürelerini kısaltabilir. Potansiyel olarak toplam maliyeti düşürür.

Versaflex FFC, COPE, PC veya PC/ABS üzerine kalıplanabilir, bu da onu yiyecek kapları, mutfak gereçleri, mutfak aletleri, sofra takımları vb. gibi çok çeşitli gıdayla temas eden uygulamalar için uygun hale getirir. Ayrıca bisfenol-A (BPA) veya ftalatlar olmadan formüle edilmiştir. Belirli pazar gereksinimlerini karşılamak için oldukça renklendirilebilirdir.

Avient ‘te Özel Mühendislik Malzemeleri Küresel Pazarlama Direktörü Matt Mitchell, “Avient ‘in uzmanlığı yalnızca formülasyon geliştirmede değil, aynı zamanda müşterilerin ürün tasarımlarını optimize etmelerine ve nihai ürünün uyumlu olma olasılığını artırmalarına yardımcı olmada yatmaktadır. Bu da, pazara çıkış hızını artırabilir.”

Benzer Yazılar