BASF Görünmez Boya Filmini Piyasaya Sürdü

Yazar: plastoday

BASF ‘nin boyayla ilgili bir ürün markası olan RODIM, Asya Pasifik’te yeni görünmez termoplastik poliüretan (TPU) boya koruma filmini (PPF) piyasaya sürdü. Film, otomotiv kaplamaları için çok yönlü ve uzun süreli koruma sağlamaktadır.

Araç sahipleri, RODIM TPU PPF ile ekstra korumadan yararlanmayı bekleyebilirler. Ürünün, 3.000 saat süren hızlandırılmış bir UV testi sırasında, yüksek sıcaklık ve güneşe uzun süre maruz kalma gibi doğanın unsurlarına karşı çok iyi direnç gösterdiği kanıtlanmıştır.

RODIM TPU PPF, araçları ağaç özsuyundan, böceklerden, kuş pisliklerinden, asit yağmurlarından ve yüzeyde leke bırakabilecek daha fazlasından etkili bir şekilde koruyabilir.

TPU kullanımı sayesinde film, çizikler olduğunda kendi kendini iyileştirme özelliğine sahiptir. Sararmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Otomotiv yüzeylerinin uzun süre kusursuz bir şekilde korunmasını sağlayan film optik olarak şeffaftır.

BASF Çin’den Terry Su “Çin’deki müşterilerimizden gelen artan talep nedeniyle, BASF, ürün yelpazemizi genişletmek ve satış sonrası otomotiv endüstrisine daha iyi hizmet vermek için RODIM TPU PPF’yi piyasaya sürerek yeni bir girişimde bulunmaya karar verdi.” dedi.

Ürün, Mayıs 2022’de FAW-Volkswagen tarafından resmi olarak onaylanmıştır. RODIM TPU PPF, şu anda Çin genelinde yaklaşık 2.000 Audi ve Volkswagen distribütörüne tedarik edilmektedir.

Benzer Yazılar