Batı Avrupa’daki tüm Perwoll Şişelerinde %25 Geri Dönüşüm Malzeme

Yazar: plastoday 933 views0

recycled perwoll bottle

Henkel, ambalaj üreticisi ALPLA’nın yanısıra sürdürülebilir ambalaj alanındaki faaliyetlerinde bir adım daha attı. Batı Avrupa’daki Perwoll şişeleri tamamen geri dönüştürülebilir olmakla kalmadı, buna ilaveten standart olarak tüketici sonrası kaynaklardan yüzde 25 geri dönüştürülmüş PE içermesi de kararlaştırıldı.

Henkel’de Özel Deterjanlar Uluslararası Ambalaj Geliştirme Başkanı Vineet Varman, “Perwoll markası için yüzde 25 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış şişelerin üretimiyle, geri dönüştürülmüş plastik kullanımında PE şişeleri kullanarak  Çamaşır ve Ev Bakımı kategorimizi dönüştürmüş olduk .”

Henkel’in paketleme ve tedarik zinciri ekibi, geri dönüştürülmüş PE’nin önemli bir bölümünü Batı Avrupa pazarındaki tüm Perwoll şişelerine entegre edebildi; aynı zamanda benzersiz renklerini korudu ve yüksek estetik standartlarını performanstan ödün verilmeden sağladı.

“Bu büyük bir başarı,” diye devam etti Varman, “Ve daha ileriye gitmek için bir başlangıç ​​noktası. Bu geri dönüştürülmüş malzemenin kullanımının diğer kategorilerde yaygınlaştırılması üzerinde çalışıyoruz. ” diye de ekledi.

ALPLA Group CCO’su Nicolas Lehner şunları ekledi: “Geri dönüşüm malzemesi kullanımı bu şişeyi özellikle sürdürülebilir, CO2 tasarruflu bir ambalaj çözümü haline getiriyor… Henkel gibi bize meydan okuyan ve döngüsel ekonominin işleyişine katkıda bulunan müşterilerle çalışmayı takdir ediyoruz.”

Siyah şişe Perwoll’un ‘Yenile ve Onar’ modeli için, Henkel geri dönüştürülebilir siyah ambalaj sunma taahhüdüne uygun olarak ek bir kilometre taşı ilan etmiş oldu Şirket, siyah Perwoll şişelerini, şişelerin geri dönüştürülebildiği alternatif karbonsuz bir renk kullanan yeni bir ambalaj malzemesine dönüştürmeye başladı. Bu siyah şişeler ayrıca yüzde 25 geri dönüştürülmüş PE içeriyor.

Batı Avrupa’da Perwoll’un tamamı için yüzde 25 geri dönüştürülmüş plastik içeren şişelerin sunumu, Henkel’in plastik ambalaj alanındaki faaliyetlerinin ve ilerlemesinin bir başka örneğidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>