Battenfeld-Cincinnatti K2022’de Su Yönetimi Çözümlerini Sergileyecek

Yazar: plastoday
Battenfeld-Cincinnati K 2022

Düsseldorf’taki bu yılki K ticaret fuarında, ekstrüzyon uzmanı Battenfeld-Cincinnati ‘nin standı, gösterinin ana temalarının yansıtacak: döngüsel ekonomi, dijitalleşme ve iklim koruma.

Şirket bu alanda damla sulamadan su yönetim sistemlerine kadar bir dizi yeni ürünü tanıtacak.

“Bizim için iklim koruması doğrudan su yönetimiyle bağlantılı ve tarım, kullanılan sulama sistemleri nedeniyle yoğun bir su kullanıcısı. Bu sistemlerin birçoğu lagünlere bağlı, tıkanma ve tespit edilmesi zor damlatıcı ve su çıkış konumları gibi sorunlara neden oluyor” dedi CEO Gerold Schley.

Şirket, standa gelen ziyaretçilerin şirketin Bad Oeynhausen’deki teknik laboratuvarındaki yeni test hattının video sunumunda göreceğ,i yeni ve basit bir hibrit damlatıcı geliştirdi. Battenfeld-Cincinnati ve bir ortak şirket tarafından geliştirilen damlatıcılar, tüp kalıbından enjekte ediliyor ve henüz sıcakken doğrudan boruya kaynak yapılıyor. Damlatıcının basit tasarımı, suyun eşit ve sürekli dağılımını sağlar. Su çıkışları için delikler açmak yerine bunlar kesilir ve delme hataları ortadan kalkar. Damlatıcı tasarımı ve yüksek hızlı su akışı tıkanma olmamasını sağlar.

Diğer uçta, şirket aynı zamanda 2.700 mm çapa kadar geniş çaplı su borularının üretimi için yeni hattını da sunuyor. Alt ünitenin yeni 4 m uzunluğundaki bölümleri, önceki büyük boyutlu ekipman ve ilgili taşıma sorunlarına bir alternatif sunuyor. Marka ilk kez sadece 4 m uzunluğundaki segmentlerde vakum tankları ve sprey banyoları sunar. Bu bireysel agregalar kolaylıkla taşınabilir ve üretim sahasında montajı kolaydır.

Sürdürülebilirlik aynı zamanda sentetik zemin kaplama uygulamasına ilişkin odak noktasıdır. Eskiden bu ürün için kullanılan ana malzeme PVC iken, günümüzde PP giderek daha fazla tercih edilmektedir. Çok katmanlı ürün ayrıca yüksek oranda doldurulmuş geri dönüşümden oluşan bir çekirdek katmana sahip olabiliyor. Döşeme üreticisi Classen kısa süre önce bu uygulama için Battenfeld-Cincinnati Multi-Touch rulo yığınına sahip bir ekstrüzyon hattı satın aldı. Erimis film levha yeniden kalibrasyon için birkaç rulodan daha geçmeden ön kalibrasyonun yapıldığı 2,6 m genişliğindeki Multi-Touch rulo yığınına beslenir. Bu şekilde, levhanın yüzeyi, mükemmel boyutsal kararlılık ve mükemmel görsel niteliklerin sonucu olarak, hatırı sayılır bir süre boyunca sürekli olarak rulo yüzeyleri ile temas halindedir. Çekme işlemini bir kesici takip eder. Tüm hat, müşterinin PDA sistemine entegre edilmiş BCtouch UX tarafından kontrol edilir.

Döngüsel ekonomi alanında, Battenfeld-Cincinnati, atıktan yağa uygulamalar için yüksek hızlı ekstrüderler gösterecek. Granül, ekstrüder tarafından eritilir ve vakum bölgeleri aracılığıyla gazı giderilir. Bu şekilde, uçucu yabancı maddeler ayrı ayrı çıkarılır ve pompalanır. Battenfeld-Cincinnati bu uygulama için özel olarak yeni bir işleme birimi ve vida geometrisi geliştirdi.

Ayrıca şirketin geri dönüşüm çözümleri de fuarda sergilenecek. Yeni veya geri dönüştürülmüş malzemelerden PET levhalar üretmek için kullanılan STAR ekstrüderleri, bu alanda uzun zamandır en çok satan olmuştur. Geri dönüştürülmüş malzemeye yönelik artan talebe yanıt olarak, diğerlerinin yanı sıra geri dönüştürülmüş PVC pencere çerçevelerinin işlenmesinde bu uygulama için bunlara 2 yeni makine eklenecektir. Geleneksel olarak tasarlanmış çift vidalı AglomEX ve ters yönde dönen AglomEX EMS.

Buna ek olarak, battenfeld-cincinnati, tüm ekstrüder modellerinde yeni, tek tip bir tasarım sunuyor. Bu da K2022’de açıklanacak.

“Şirket, borulardan, tüplerden, profillerden, levhalardan filmlere ve levhalara kadar neredeyse her tür yarı bitmiş ekstrüde ürünün üretimi için ekipman sunuyor. Hepsi tek bir kaynakta üretildiğinden, teknik olarak herhangi bir arayüz sorunu olmadan birlikte çalışmak üzere mükemmel bir şekilde donatılmıştır ve sezgisel BCtouch UX kontrol sistemine entegre edilmiştir.” diye belirtiyor Schley. Yeni tasarım, kolay temizleme özellikleri de dahil olmak üzere daha iyi erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı ile daha fazla işlevsellik ve her bir ayrı bileşenin daha fazla optimizasyonu yoluyla önemli ölçüde daha düşük enerji tüketimi sunar. “Artık, yeni tasarımla birlikte, BC ailesinin bir parçası olarak görsel olarak hemen tanınabilecekler.”

Benzer Yazılar