Berry, rPET Gıda Kaplarının Tanıtımını Duyurdu

Yazar: plastoday

Berry, rPET ‘te üretilen en popüler ve en çok satan termoform ve enjeksiyonlu streç şişirme kalıplı gıda paketlerinden bazılarını piyasaya sürdü.

rPET artık Berry’nin termoform tencere ve kap serilerinde ve ayrıca şirketin enjeksiyonlu streç üflemeli kalıplanmış PET serisinde mevcuttur.

PET’in en büyük avantajlarından biri, malzemenin geri dönüştürülebilir olmasıdır. rPET’te kapların üretimi, yalnızca ham malzemelerin kullanımını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda sistemlerin mevcut olduğu yerlerde rPET kabının kendisi de geri dönüştürülebildiğinden döngüsel bir çözüm sağlar.

Aynı derecede önemli olan kaplar, yalnızca saf PET ile yapılanların yüksek kaliteli performansını ve görünümünü korur.

Berry Nordic Satış ve Pazarlama Direktörü Roland Lingman, “Avrupa’da PET, en yaygın kullanılan plastik ambalaj malzemesi türlerinden biridir. Neyse ki geniş çapta geri dönüştürülmüştür” dedi. “Sertliği ve yüksek şeffaflığı değerli varlıklardır. Ayrıca, iyi bariyer koruma özelliklerine sahiptir. Tüm bu nitelikler rPET ambalaj çözümlerimizde bozulmadan kalıyor ve bu nedenle birçok farklı gıda ürünü türü için uygundurlar.”

Şirkete göre, rPET kaplarının piyasaya sürülmesi, müşterilerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına ve aşmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Impact 2025 sürdürülebilirlik stratejisinin önemli bir parçasıdır.

Etki 2025 hedeflerinden biri, şirketin hızlı hareket eden tüketici ürünlerinin %100’ünün 2025 yılına kadar yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir ve/veya gübrelenebilir olmasıdır. Mevcut toplam %86’dır.

Benzer Yazılar