Boy, Etkileşimli Enjeksiyon ve Otomasyon Sunar

Yazar: plastoday

Boy Machine, standında kalıplanmış bir hediye kutusunu otomatik olarak doldurmak için kullanıcıların çeşitli ticaret fuarı eşantiyonları seçmelerine izin verecek.

Boy GmbH & Co. KG, ziyaretçilerini üretim sürecine aktif olarak katılmaya teşvik edecek. Gösteride, bir Boy 60 E VV, polipropilen (PP) hediye kutuları kalıplayacak ve ziyaretçiler, bunları doldurmak için bireysel olarak hediyeleri seçebilecek. Boy 60 E VV’nin arka makine masasında bulunan Gosewehr Robot Automation GmbH’nin entegre otomasyon hücresi, Boy hediye kutularını istenen ticaret fuarı hediyeleriyle dolduruyor.

Bunu başarmak için Boy 60 E VV’nin kontrolünün yanı sıra Gosewehr lineer taşıma ve Stäubli AG 6 eksenli robotların kontrolü, kutuların doğru doldurulduğundan emin olmak için kamera tabanlı parça tanımlama sistemi ile iletişim kurmalıdır.

Bu süreçte kalıp içi film yerleştirilip kutunun kalıplanmasından sonra kutular Gosewehr lineer taşıma sistemi ile presten çıkarılarak 6 eksenli robota aktarılır, açık hediye kutusu çevrilerek yerleştirilir.

Giriş terminalinde ziyaretçi tarafından talep edilene bağlı olarak, doğrusal işleme veya 6 eksenli robot, hediye kutusunu doldurmak için boşaltma işlevli bir şarap musluğu, çikolatalar veya yumurtalık seçecektir.

6 eksenli robot eşyaları çıkarmadan önce, bir kamera eşyaların konumunu ve yönünü belirler ve gerekirse bir titreşimli plaka aracılığıyla düzeltir. Altı eksenli robot daha sonra ziyaretçi tarafından seçilen öğeleri ilgili saklama kutularından çıkarır ve 6 eksenli robot tarafından kapatılan hediye kutusuna yerleştirir. Dilerlerse fuar ziyaretçileri Boy’s show partneri ReaJet Elektronik GmbH’nin standında hediye kutularını ayrı ayrı etiketleyebilirler. Gösterinin sekiz günü boyunca Boy, 5000’den fazla dolu hediye kutusu vereceğini tahmin ediyor.

Benzer Yazılar