BOY, Yeni Nesil Enjeksiyon Kalıplama Makinesi

Yazar: plastoday

BOY, K 2022’de en yeni enjeksiyon kalıplama makinesini ilk kez uzman izleyicilerin beğenisine sunacak. Şirket, standında, 100 kN kapama kuvvetine sahip başarılı kompakt makinesinin geliştirmesini tanıtacak.

Yeni BOY XS E, 2009’dan beri farklı endüstrilerde sürekli bir endüstriyel operasyon için kullanılan XS’nin halefidir.

XS E ile önceki modeli arasındaki temel fark, servo motorlu pompa tahrikidir. E serisinin verimli sürüş konsepti, 100 kN’den maksimum 1.250 kN’ye kadar tüm sıkma kuvveti aralığını kapsar.

Şirketin Teknoloji Başkanı Martin Kaiser, “E-serisi sürüş teknolojisinin sağladığı enerji faydalarına ek olarak, yeni BOY XS E’nin servo sürümü, yüksek dinamikleri ve son derece düzgün çalışmasıyla da öne çıkıyor” dedi.

Ona göre, modifiye edilmiş BOY enjeksiyon kalıplama makinesi, daha ergonomik ve servis dostu bir tasarımın yanı sıra önemli ölçüde geliştirilmiş erişilebilirlik sunuyor. Diğerlerinin yanı sıra, servis ve temizlik amacıyla makine çerçevesinin ön tarafına çıkarılabilir bir çekmece entegre edildi.

BOY XS E, iki farklı sıkıştırma plakası konfigürasyonu ile mevcuttur. 160 mm’ye kadar geleneksel kalıp boyutları için standart tasarımda (kolonlar arasında çapraz olarak 205 mm’ye kadar boş alan) ve ayrıca birçok tanınmış standart üreticinin mikro kalıpları için özel 75 x 75 mm kalıp tutucu.

1.250 kN’ye kadar kapama kuvvetlerine sahip enjeksiyon kalıplama makineleri uzmanı, standında BOY XS E’nin her iki tasarımını da sunacak.

XS E’nin uygulama teknolojisi açısından bir diğer avantajı, merkezi olmayan enjeksiyona olanak sağlayan 25 mm yüksekliği ayarlanabilir enjeksiyon ünitesidir.

K 2022’de BOY XS E, yeni ekran görselleştirmesiyle sunulacak. ALPHA 6, 16:9 ekran formatında görünür ve bireysel olarak ayarlanabilen (Widget-) kitaplığının yanı sıra kullanıcı arayüzünde sembollerin değiştirilmiş bir sunumu gibi ek işlevlerle donatılmıştır.

Bu yeni görselleştirme ile, temel konsept korunduğu için önceki BOY makine kontrollerinin kullanıcıları bununla uğraşmakta herhangi bir sorun yaşamayacaklar. Örneğin, önceki Procan ALPHA 4’ten önceki veri setleri, yeni ALPHA 6’ya aktarım için uyumludur.

BOY XS E’nin ekipmanı, gelecekte şirketin tüm enjeksiyon kalıplama makinelerinde standart olarak sunulacak olan dijital akış ölçümlü bir soğutma suyu dağıtım sistemi ile destekleniyor.

BOY tarafından geliştirilen soğutma suyu dağıtım sistemi isteğe bağlı olarak genişletilebilir ve sıcaklık kaydı ile donatılabilir. Bu veriler aynı zamanda kontrol sisteminin proses verileri toplamasına da kaydedilebilir. Opsiyonel olarak bir soket dağıtımı (üçlü) entegre edilebilir.

Kanalizasyon ve sökme toplayıcılarının koruyucu muhafaza altına yerden tasarruf sağlayan entegrasyonu, ekipman çeşitliliğinin yanı sıra K 2022 için planlanan parça nakliyesi ile arkadan sökme işleminin bir parçasıdır.

Standda, iki BOY XS E’den biri NAS 30’dan yapılmış bir yumurtalık üretecek. Yumurtalıklar, kalıptan çıkarma işlemi ile çıkarılacak ve bir konveyör bandına yerleştirilecektir. Mikroform plaka tasarımlı (kalıp tutucu 75 x 75 mm) ikinci BOY XS E, PP’den yapılmış bir montaj cıvatası üretecektir.

Benzer Yazılar